Çelik: İttifaka sadığız

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Cumhur İttifakı’nın Türkiye için çok önemli olduğunu ve sonuna kadar sadık kalacaklarını söyledi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’na bağlı Kastamonu Muhtarlar Derneği’nin yeni binasını ziyaret eden Çelik, burada yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin geleceği söz konusu. Cumhur İttifakı sayesinde Türkiye’nin geleceği güvene alınıyor. Bizim derdimiz ülkemiz, ülkemizin geleceği… Genel merkezlerimizin aldığı karar doğrultusunda kurulan Cumhur İttifakı’nı önemsiyoruz ve sonuna kadar sadık kalacağımızı söylüyorum” dedi.

Yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde de bulunan Çelik, şunları söyledi:

“Biz AK Parti olarak belediye seçimlerine merkez belediyesine sahip olarak ilk defa giriyoruz. 5 yılda Kastamonu merkez belediye yönetiminden vatandaşımız memnun. Kastamonu’da geri dönüp baktığımızda 5 yılda birçok konuda AK Parti belediyesinin el attığını görüyoruz. Başarılı olduğunu görüyoruz. Halkımızın teveccühünü de aldığımızı görüyorum. Muhalefetteki arkadaşlarımız kendi düşüncülerini ifade edecekler.İl başkanı iken. ‘AK Parti belediyeciliğin farkındalığını göreceksiniz’ demiştim. Belediyemiz bir- iki yıl proje hazırlığı yaptı. Ondan sonra hepimiz gördük ki, bu projeler bir bir hayata geçti. Hep halkımızın gözü önünde oldu. Tarihi konaklara belediyemiz tarafından el atıldı. Belediye Başkanımız bu işi kendine görev olarak gördü ve bu çalışmaları Türkiye’de birçok ödüle layık görüldü. Nasrullah Meydanı çevre düzenlemesi Türkiye’de ödül aldı. Şu anda ciddi projeler devam ediyor. Kastamonu’ya gelen herkes bunu görüyor. Kalkınma Bakanlığı’ndan geçen güdümlü projeler. Halkımızın belediye başkanımıza yeniden yetki vermesiyle, biz Kastamonu’yu daha çok ileriye taşıyacağımızın sözünü veriyoruz.”