Çelik ve Ünlü’den uçuş açıklaması

Milletvekili Metin Çelik ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, havalimanı uçuşlarının yeniden başlaması için geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir görüşme gerçekleştirmişti

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelikve İl Başkanı Doğan Ünlü THY’nin Kastamonu uçuşlarını yeniden başlatmasıyla ilgili açıklamalarda bulundular.

Uçuşların öne çekilmesi konusunda gerekli görüşmeleri yaptıklarını hatırlatan Çelik, haftanın üç günü olarak yeniden başlatılacak uçuşların haftanın her gününe çıkması temennisinde bulundu.

Ünlü de THY yetkilileriyle yaptıkları son görüşmelerden sonuç aldıklarını belirtti, “Sorun odaklı değil çözüm odaklı siyaset anlayışı içerisindeyiz” dedi ve Çelik gibi, havalimanını daha çok kullanma çağrısı yaptı.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, THY’nin Kastamonu uçuşlarını yeniden başlatmasıyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Çelik’in açıklaması şöyle:

“Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı ile havalimanımızdaki uçuşların öne çekilmesiyle alakalı gerekli görüşmeleri yapmıştık. Ayın 21’inden itibaren de salı, cuma ve pazar günleri olmak üzere 3 gün ile başlıyor. İleride inşallah haftanın her gününe döner. Hayırlı olsun diyorum. Hiç kimsenin bu noktada endişesi olmasın. Kastamonu havalimanını Kastamonu’ya AK Parti kazandırmıştır. Bundan sonraki süreçte inşallah daha da gelişecektir.

Yaşadığımız korona süreci tüm dünyayı etkilediği gibi en çok da havayolu şirketlerini etkiledi. Bu noktada Türk Hava Yolları da bazı illere olan uçuşlarını biraz bekletti.Biz de bu süreçte hemşehrilerimizin uçuşların bir an önce başlamasıyla ilgili beklentisini yetkililere ilettik. İlk planda haftanın 3 günü uçuşlar olacak ama ilerleyen zamanlarda haftanın her günü uçuşlar başlayacaktır. Hemşehrilerimizin havalimanını daha fazla kullanmasını rica ediyorum.”

ÜNLÜ’NÜN AÇIKLAMASI

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen yeni tip korona virüs pandemisi nedeniyle Türk Hava Yolları, hem yurtdışı uçuşlarını hem de yurtiçi uçuşlarını bir süredir durdurmuştu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve ekibinin çabalarıyla pandemi sürecini en az hasarla geçiriyoruz. Bu yüzden normalleşme süreci kapsamında Türk Hava Yolları, hem yurtdışında hem de yurtiçinde bazı noktalara uçuşlara başlamıştı. Bu kararda ilk etapta Kastamonu Havalimanımıza uçuş bulunmuyordu. Bizlerde yoğun bir mesai harcayarak hem Türk Hava Yolları ile hem de diğer hava yolu şirketleriyle Kastamonu Havalimanımıza uçuşların yapılması noktasında bir süredir görüşmelerimizisürdürüyorduk. Türk Hava Yolları yetkililerince son yapılan görüşmeler Allah’a şükür sonuç verdi ve Kastamonu Havalimanımıza uçuşlar 21 Temmuz itibariyle başlatılıyor. Uçuşlar ilk etapta Salı, Cuma ve Pazar günleri yapılacak. İstanbul’dan Kastamonu Havalimanımıza saat 10.40’da uçuş gerçekleştirilecek, Kastamonu Havalimanımızdan İstanbul’a ise saat 12.35’te uçuş yapılacak. İlerleyen süreçte uçuşlar haftanın her günü gerçekleştirilecek. Türk Hava Yolları yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde yeniden Kastamonu Havalimanımıza uçma kararından dolayı ilimiz ve halkımız adına mutluluk duyduk.

Bizler, ilimize uçuşların başlamasıyla ilgili çaba raf ettiği sırada CHP’nin Milletvekili ve İl Başkanı, ‘Kastamonu Havalimanı kapacak’ şeklinde beyanatlarda bulunmuştu. CHP’nin temsilcilerinin her zaman olduğu gibi pandemi sürecinden dolayı yaşanan aksaklıkları bir siyasi çıkar olarak kullanmalarını kamuoyunun taktirine sunuyoruz. Bizler, Kastamonu halkımıza daima hizmet etmek için burada varız. CHP temsilcileri ne derse desin her ne yaparsa yapsın sorun odaklı değil çözüm odaklı siyaset anlayışı içerisindeyiz. Bundan sonrada ilimize yapılan yatırımların ilerlemesi, geliştirilmesi ve yaşatılmasıyla ilgili çabalarımızı ve gayretlerimiz devam edecektir. Geldiğimiz süreçte yaptığımız görüşmeler neticesinde ilimiz için yapılması gerekenlere ilgili çözüm buluyoruz.Her zaman olduğu gibi bu konuda da ilimize vermiş olduğu katkı ve desteklerden ötürü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Milletvekilimiz Sayın Hakkı Köylü ve Metin Çelik’e,  konunun çözümünde katkı sunan Türk Hava Yolları yetkililerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Kastamonu Havalimanımız, bir şehir için büyük önem taşımaktadır. Havalimanımız, o ilin dünyaya açılan penceresidir. AK Parti iktidarı öncesinde yıllardır ulaşım sorunları nedeniyle yatırım almakta ve gelişmekte büyük güçlük çeken Kastamonu’muz, AK Parti iktidarı dönemlerinde adeta şaha kalkmıştır. İlimize kazandırdığımız Kastamonu Havalimanımızın daha fazla uçuşların gerçekleştirilmesi için Kastamonu Havalimanımızı kullanalım, halkımızla birlikte daha güzel yerlere getirelim.”