Çelik’ten Baltacı’ya cevap

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, kendisine Hakkı Köylü olayında neden sessiz kaldığı sorusunu yönelten ve bunu manidar bulduğunu belirten CHP Milletvekili Hasan Baltacı’yı dün yaptığı yazılı açıklamayla cevapladı.

Çelik açıklamasında, “Baltacı, Sayın Hakkı Köylü’ye yönelik yapılan yalan yanlış haberleri onaylamış sayılacağım gibi saçma sapan açıklamalarda bulunmuş.Kastamonu’da herkes orada kumar falan oynanmadığını, benim de böyle asılsız iddiaları asla tasvip etmeyeceğimi çok iyi bilir. Hele hele uzaktan yakından hiçbir ilgim olmamasına rağmen beni bu olayla ilişkilendirmeye çalışması düpedüz iftiradır” dedi.

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, kendisine Hakkı Köylü olayında neden sessiz kaldığı sorusunu yönelten ve bunu manidar bulduğunu belirten CHP Milletvekili Hasan Baltacı’yı dün yaptığı yazılı açıklamayla cevapladı.

Çelik’in açıklaması şöyle:

“CHP Milletvekili Hasan Baltacı, AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanımız Sayın Hakkı Köylü’ye yönelik yapılan yalan yanlış haberleri onaylamış sayılacağım gibi saçma sapan açıklamalarda bulunmuş.

Kastamonu’da herkes orada kumar falan oynanmadığını,benimde böyle asılsız iddiaları asla tasvip etmeyeceğimi çok iyi bilir.

Hele hele uzaktan yakından hiçbir ilgim olmamasına rağmen beni bu olayla ilişkilendirmeye çalışması düpedüz iftiradır.

Hasan Baltacı çelişkiler içerisindedir.Kendince kötü niyetli bir şekilde niyet okuyuculuğu yaparak konuyla ilgili henüz açıklama yapmamış olanları kabullenmekte suçlarken açıklama yapanları,başka konularda susmakla suçlaması çelişkisinin bariz örneğidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde binlerce masum hiçbir gerekçe gösterilmeksizin işten atılırken tepki göstermeyen Baltacı burada sürekli hep başkalarını suçlamaktadır.Bu durum kendisini emekçilerin savunucusu gibi göstermeye çalışan Hasan Baltacı’nın her konuda olduğu gibi emeğe saygı konusunda da ne kadar samimiyetsiz olduğunun açık göstergesidir.

AK Parti iktidarı Kastamonumuzun yıllarca ihmal edilen tüm sorunlarına el atmış,15 milyar liranın üzerinde yatırımı Kastamonu’ya kazandırmıştır.80 yılda yapılan 47 kilometre bölünmüş yolu 7 katına,330 kilometreye çıkaran,Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’ni ve Kastamonu Havalimanını açan, organize sanayi bölgelerini hayata geçiren,Merkez ve 4 ilçemizi doğalgaza kavuşturan,Kastamonu Üniversitesi’ni kurup öğrenci sayısının 6 binden 25 binin üzerine çıkmasını,ilçelerimize meslek yüksekokulları açılmasını sağlayan,Kredi Yurtlar Kurumu’nun kapasitesini 900’den alıp 7 bin 500’e taşıyan da AK Parti olmuştur.

Yaklaşık 3 bin TOKİ konutunu Kastamonu’ya kazandıran,Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve KUZKA gibi kuruluşları ilimizde açıp bir çok hibe desteği hemşehrilerimize sağlayan,yapılan baraj ve göletlerle sulanamayan arazileri suya kavuşturan da AK Parti olmuştur. AK Parti’nin ilimize kazandırdıklarını saymakla bitirebilmek de mümkün değildir.

CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın söylediğinin tam aksine, Ankara Kastamonu’nun sesini ancak AK Parti Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte duymuştur.Geçmişteki ihmaller sonucu sürekli göç veren ilimizde AK Parti döneminde yapılan yatırımlarla nüfus artışı başlamıştır. AK Parti olarak bugüne kadar ilimize kazandırmış olduğumuz büyük hizmetlerle yetinmiyoruz,Kastamonumuzun daha da gelişmesini sağlayacak başta yol,baraj,yeni organize sanayi bölgeleri,eğitim ve sağlıkla ilgili büyük yatırımları hayata geçirmenin gayret ve heyecanı içerisindeyiz.

Ülkemizin hayrına olan boğaz köprüleri,Avrasya Tüneli,Marmaray,Kanal İstanbul gibi ne yatırım varsa geçmişten bugüne hep karşı çıkan, dış politikada Türkiye düşmanlarının durduğu noktada pozisyon alan CHP’nin ilimizdeki temsilcilerinden Hasan Baltacı’nın ilimizde yapılan,devam eden veya planlanan büyük hizmetleri gözden kaçırmaya çalışarak ‘o yapılmıyor, bu yapılmıyor’ şeklinde yaratmaya çalıştığı çelişkili ve olumsuz algı, hemşerilerimizin gözünden kaçmayacaktır.’’