Çerkezoğlu güven tazeledi

CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Kongresi

CHP Merkez İlçe Kadın Kolları’nın kongresi dün yapıldı, mevcut başkan Asuman Çerkezoğlu güven tazeledi. 274 delegeden 104’ünün oy kullandığı seçimlerde mevcut başkan Asuman Çerkezoğlu 68 oy alırken, diğer aday Hülya Metinoğlu’na ise ise 38 oy çıktı.

Çerkezoğlu seçim sonrasında yaptığı değerlendirmede ilk hedeflerinin 2019 seçimleri olduğunu söyledi.

Çerkezoğlu örgüt olarak yeni bir döneme girdiklerini belirtti ve, “Merkez İlçe Kadın Kolları başkanı olarak bugüne kadar tüm bayan üyelerimizle birlikte yağmur demeden, çamur demeden, kanımızın son damlasına kadar AK Parti zihniyetine karşı savaştık. Başkanlığım döneminde hiçbir seçimi boykot etmedik. Kişisel menfaatlerimiz için çalışmadık. Bizler bayrak için, vatan için, Cumhuriyet için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için çalıştık. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde, Bülent Ecevit aşkıyla çalışmaya hazırız. Bazılar her ne kadar hedef 2023 şeklinde açıklamalarda bulunsa da bizim ilk hedefimiz 2019’dur” şeklinde konuştu.

Başkan adayı Hülya Metinoğlu ise demokratik kurallar çerçevesinde üyelerin iradelerini sandığa yansıttıklarını kaydederek kendisine oy veren vermeyen tüm üyelere teşekkür etti.