CHP aday adaylarını tanıttı

“Bu salonun coşkusu, bu salonun kalabalığı bu işin tamam olduğunun habercisidir” diyen CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Cumhurbaşkanlığı adayları Muharrem İnce’nin Kastamonu’yu da ziyaret edeceğini açıkladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı 24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekilli aday adaylarını tanıttı.

Kuzeykent Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında milletvekili aday adayları Eczacı Ayşenur Özden, Yaşam Koçu-Eğitimci Ayşegül Soylu Muslu, İnşaat Mühendisi Devrim Ezgi Özalp, Harita Mühendisi Hasan Baltacı, Emekli Öğretmen Hasan Şen, Avukat Sibel Karakaş ve emekli Bankacı Yılmaz Karakoç katıldı. İstanbul’dan başvuran Uğur Yılmaz toplantıda yer almadı.

İlginin yüksek olduğu ve salonun tamamen dolduğu tanıtım toplantısınaCHP ile seçimlerde ittifak yapma kararı alan İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin il yöneticileri de katıldı.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, açılış konuşmasında, “Bu salonun coşkusu, bu salonun kalabalığı bu işin tamam olduğunun habercisidir” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Kastamonu’yu da ziyaret edeceğini aktaran Hikmet Erbilgin, aday adaylarını, il ve ilçe teşkilat mensuplarını sahneye çıkararak yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Geleceğimiz için emek verenlere ter dökenlere selam olsun. Bu kalabalık Kastamonumuz gelişsin, çocuklarımızın kadınlarımızın hepimizin umudu büyüsün, ekmeğimiz büyüsün, ekmeğimiz gibi adalette büyüsün diyenlerin kalabalığıdır. Bu kalabalık ben ülkemin yarını için üzerime düşenden fazlasını yapacağım, gecemi gündüzüme katıp insanlarımız ile kucaklaşacağım diyenlerin kalabalığıdır. Bu kalabalık ayrışmadan sıkıldık, yalandan, öfkeden, kibirden, işimize ekmeğimize göz koyanlardan sıkıldık diyenlerin kalabalığıdır. Bize, hepimize huzur lazım, güçlü Kastamonu lazım, büyüyen Kastamonu lazım diyenlerin kalabalığıdır, Yolumuz açık olsun. Hepiniz takip ediyorsunuz Cumhurbaşkanı adayımız ülkemizin umudu, birleştirici gücü, gençlerimizin Muharrem Abisi sayın Muharrem İnce yollara düştü. Yollara düştüğü günden bu yana Kastamonumuzun umudu büyüdü, ülkemizin umudu büyüdü. Bu umuda emek vereceğiz. Bu umudu bu ülkeye Cumhurbaşkanı yapacağız. Öyleyse Cumhurbaşkanımızın Kastamonumuz ile kucaklaşacağı o gün, o meydanı bayram yerine çevirmeye hazırmısınız? Kastamonumuzun sorunları büyük bu nedenle bu toplantı aday adayı tanıtım toplantısından öte anlamlar taşımaktadır. 8 aday adayı arkadaşımız var her biri bu şehrin sorunlarım biliyorlar. Bu şehrin ihtiyaçlarım biliyorlar. Bu şehri Kastamonumuzu büyütecek birikime heyecana sahipler. Çünkü onlar çağdaş uygarlığı hedef edinmiş, yurttaşların geleceği için çözümler üreten partinin, Mustafa Kemal’in partisinin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayları. Onlar saraya yakın olanlar değil, onlar sarayın sesi değil, onlar sizin evlerinizden, ablanız, abiniz, kardeşiniz, komşunuz, iş arkadaşınız, köylünüz. Onlar sizin sesiniz, Kastamonunun sesi, hepsine başarılar diliyorum. DeğerIi yol arkadaşlarım hal böyle ise bu ülkeyi yeniden ve hep birlikte kuracak isek Atatürk’ün partisinin tüm üyelerine düşen görev; her biri bir ilçe başkanı, il başkanı, milletvekili adayı gibi gayretle çalışmaktır. Talimat beklemeksizin yarını inşa edecek coşkuya katkı sunmaktır. Hepimize düşen görev toplumu ayrıştıran, bölen bir dile, bir anlayışa karşı birleştiren kucaklayan bir anlayışla çalışmaktır. Öfkeye karşı, mütevaziliği, nefrete karşı sevgiyi biriktirecek güce sahibiz. Bu ülkeyi yeniden kuracak, adaleti herkesin kılacak demokrasiyi yeniden tesis edecek kararlılığa sahibiz. Bu duygularla hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yolumuz açık olsun”

Hikmet Erbilgin’in konuşmasının ardından milletvekili aday adayları da sırayla katılımcılara hitap etti.

AYŞENUR ÖZDEN

“25 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’nin aktif üyesiyim. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde doğdum. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin çocuğuyum. Kastamonu’yu kalkındıracak, göçü engelleyecek projelerim var. Ben bu projelerimiz genel merkezimize teslim ettim. Biz hazırız. Şehrimizi ve ülkemizi yönetmeye biz hazırız. Bu mücadele vatan mücadelesi, memleket mücadelesidir.”

HASAN BALTACI

“Uzun süredir örgütlerimizi dolaşıyoruz. Hangi ilçemize gittik isek bir heyecan olduğunu görüyorum. Bir ilçemize gittiğimde genç kardeşim bana bugüne kadar yaptıklarını biliyoruz, seçilirsen ne yapacaksın diye sordu. Bende kendisine sana Hasan ağabeyin vekil seçilirse ne yapacak diye sorarlarsa sadece kendi hayallerini anlat, ben senin vicdanın ve hayalin olacağım, ben senin umudun olacağım dedim. Çünkü ben genç kardeşlerim ne ister, bir anne ister, işçi kardeşlerim ne ister, emeklilerimiz ne ister, köylülerimiz ne ister, esnaf ne ister biliyorum. Siz ne istiyorsanız bu evladınız bu yoldaşınız Ankara’ya gittiği takdirde onu isteyecek. Memleket ne istiyor derlerse, memleket adalet, eşitlik istiyor. Memleket milletin isteklerine tırı vırı diyen milletvekili istemiyor. Memleket istiyor ki seçilirsen ceketinin önünü ilikleyerek milletvekili yapma, vur masaya yumruğunu al Kastamonu’nun hakkını istiyor. Bu kardeşiniz şüpheniz olmasın Kastamonu’nun hakkını alacaktır. Halkımız istiyorki şu şehre iki fabrika yapılsın gençler gurbete gitmesin istiyor. Tek bir projem var bu kayığı, o kıyaya sağsalim ulaştıracağım. 24 Haziran’da bu işi başaracağız. Derlerseki Hasan ne yapacak? Kendi hayallerinizi anlatın. Altına imzamı atmazsam namussuzum.”

DEVRİM EZGİ ÖZALP

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç bir neferi olarak Atatürk’ün aydınlık yoluna emeğimi ve yüreğimi koyarak aday adayı oldum. Türk istikbalinin evladı olmanın bilinci ve sorumluluğu ile bu ahval ve şerait içinde dahi Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmak amacıyla bu uğurda ne gerekiyorsa yapmak için yola çıktım. Çokça üreten, hakça paylaşan, örnek alan değil örnek alınan bir Türkiye özlemim, hayalim var. Bizler sorunların farkındayız ve bu sorunları çözecek yetenek ve bilgiye sahibiz. Kastamonu geleneksel yapı özellikleriyle birlikte modern yapıları da aynı çatı altında kucaklayan bir şehirdir. Mimarı yapı Kastamonu’da ne yazıkki özensiz ve düzensiz kullanılmaktadır. Oysa çevre il ve ilçelerle karşılaştırıldığında majör güç Kastamonu’dadır. Kastamonu’nun bir üniversite şehri olma iddiası bulunmaktadır. Fakat merkez ve ilçelerdeki barınma ihtiyacını ve sosyal yaşam alanlarını desteklemeden yani donanımlı bir kampüs oluşturmadan açılan meslek yüksekokulları üniversite gençliğinin beklentisini karşılayamamaktadır.  Merkezde de durum bundan farksız değildir. Üniversite şehri geliştireceğine kendi içine kapalı ve halktan kopuk bir yol izlemektedir. Bu durum siyasilerin yetersiz ve tutarsızlığından kaynaklanmaktadır. Bu sorunlar ancak sosyal demokrat bir bakış açısıyla çözümlenebilir. Bu nedenle öğrencilerin sandığa gitmesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. İlk kadın mitinginin yapıldığı Kastamonu’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadın aday adayı olmaktan gurur duyuyorum”

AYŞE SOYLU MUSLU

“İnsanlara yardım elini uzatmaktan hiç bir zaman çekinmemiş bir ailenin kızıyım. Ben riske girmeyi seven biriyim. Ben cesaret göstermeyi seven biriyim. O nedenle buradayım karşınızdayım. Ben atadan CHP’liyim. Milletin verdiği bir görv benim için asla ayrıcalık değil, onur olur. Bana göre vekillik Milletin gözü, dili olmaktır. Bunun bilinciyle aday adayı oldum. Kadınım ve dünyayı ancak  kadınlar kurtarır diyenlerdenim. Kadının gücüne, azmine yürekten inanıyorum. Bu ülkenin, şehrin kadınlarını bilinçlendirmek yüreklendirmek adına, kadın sorunları üzerine aktif çalışmak için değişim yaratmak için herşeye varım.  CHP bu ülkenin temeli, CHP’liler bu ülkenin neferleridir. Vatan bizden hak, hukuk, adalet bekliyor. Bu süreçte verilen desteğe çok teşekkür ediyorum. Bu destekler beni gerçekten onurlandırırken çok çalışmam gerektiğini de anladım. Artık elimden geleni yaparımın yetersiz olduğunu, elimden gelenin fazlasını yapmam gerektiğini bilincindeyim. Aday olsamda olmasamda, seçilsemde seçilmesemde ben bu ülkenin vatandaşıyım, ben Atatürk’ün evladıyım.Önce vatan diyorum, zaman birlik zamanıdır diyorum”

SİBEL KARAKAŞ

“Cumhuriyet sayesinde elde ettiğimiz birçok kazanım AKP tarafından yok ediliyor. AKP döneminde Cumhuriyet sayesinde elde ettiğimiz kazanımları bir bir kaybetmeye başladık. Kastamonu’yu hak ettiği yere getirmek için, adalet için, özgürlük için yola çıktık. Artık tamam diyorum. Kastamonu ve Türkiye için çalışmaya hazırım.”

HASAN ŞEN

“Kurduğumuz dernekle Kastamonu’nun yıllarca Ankara’ya ve Türkiye’ye tanıtılmasında önemli rol üstlendik. Kastamonu Üniversitesi’nin Kastamonu’ya kazandırılmasında emeğimiz, gayretimiz oldu.24 Haziran’da bu işi başaracağımıza yürekten inanıyorum. Kastamonu’yu kalkındaracak projeleri hayata geçireceğimizden kimsenin şüphe duymamasını istiyorum”

YILMAZ KARAKOÇ

“7 Haziran seçimlerinde CHP’nin Kastamonu 3’üncü sıra milletvekili adayıydım. 1 Kasım seçimlerinde partimin 2’nci sıra milletvekili adayı gösterildim. Şimdi Allah kısmet ederse 1’inci sırayı hedefliyorum. Kastamonu’ya en iyi şekilde hizmet edeceğimi düşünüyorum. Biz şehrimizi yönetmeye, ülkemizi yönetmeye talibiz. 5 yıldır çeşitli kademelerde görevlere aday oldum. Üşenmedim, vazgeçmetim. Ben davaya inanıyorum, ben partimin vereceği göreve inanıyorum, halka inanıyorum. Bu nedenle devam diyorum. Bu haramileri, bu saltanatı yıkacağız. Bizim örgütümüze, halkımıza inancım tam. Buna inancım olmasa burada olmazdım. Memleketin durumunu ortadadır. Gelinen noktada bir birine söven iki parti bir araya gelmişler ve millete meydan okuyorlar. Millete meydan okunmaz bunu bilmiyorlar. Millet tokadı yapıştırırsa anlarlar. İşte Millet İttifakı burada. Bunları göndereceğiz.Tamam artık, bıktık artık, sıkıldık artık. Kastamonu 24 Haziran’da gereğini yapacak.”