CHP İl Başkanı Erbilgin: “Kastamonu için iktidara hazır ekibiz”

Güven tazelediği görevin mazbatasını dün yeni yönetimiyle birlikte gittiği İl Seçim Kurulu’ndan alan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Bizler Kastamonu için iktidara hazır bir ekibiz. Kastamonu’nun bütün sorunlarına yönelik çözüm önerilerimizi ilerleyen günlerde herkes görecek.” dedi.

“Yeni dönemde omuzlarımızda çok daha ciddi bir sorumluluk var” diyen Erbilgin, “Yine Hakkı Köylü’leri rahatsız edeceğiz. Yine Doğan Ünlü’leri rahatsız edeceğiz. Yine yetimin hakkını sormaya devam edeceğiz. Yine bizim vergilerimizin nasıl kullanıldığını sormaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CHP’nin 37. Kastamonu Olağan İl Kongresi’nde  yeniden il başkanı seçilen Hikmet Erbilgin ve yönetimi dün İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldı.

Adliye çıkışında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, sözlerine Regaip Kandili’ni kutlayarak başladı. Erbilgin, “Öncelikle İslam aleminin Regaip Kandili’ni kutluyorum. Regaip Kandili inşallah bu günlerde yaşadığımız büyük acıların son bulmasına vesile olur. Barışa, kardeşliğe hizmet eder diye temenni ediyorum” dedi.

İl kongresinin coşkulu, birlik ve beraberlik içerisinde geçtiğinin ifade eden Hikmet Erbilgin, “Bu bizlere yeni yönetim kurulunda ki arkadaşlarıma cesaret vermekle birlikte, önceki dönem yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızın amaçlarına ulaştığını da gösteriyor. Ben bu vesile ile daha önce görev almış arkadaşlarıma teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.  Yeni dönemde omuzlarımızda çok daha ciddi bir sorumluluk var. Çünkü Türkiye’nin ve Kastamonu’nun içinde bulunduğu koşullar belli, biz birbiri ile el ele vermiş, kenetlenmiş, birbirine güvenen bir partiyi ve yönetimi inşa ettikten sonra Kastamonu’nun sorunları için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“KASTAMONU İÇİN İKTİDARA HAZIR BİR EKİBİZ”

“Yine Hakkı Köylü’leri rahatsız edeceğiz. Yine Doğan Ünlü’leri rahatsız edeceğiz” diyen Erbilgin, “Yine yetimin hakkını sormaya devam edeceğiz. Yine bizim vergilerimizin nasıl kullanıldığını sormaya devam edeceğiz. Gerekirse,‘Kıbrıs’ta kimin kumar borcu var, borçları kimler ödedi?’bunları da sormaya devam edeceğiz. Sadece sormakla kalmayacağız. Bizler Kastamonu için iktidara hazır bir ekibiz. Kastamonu’nun bütün sorunlarına yönelik çözüm önerilerimizi de ilerleyen günlerde herkes görecek. Çünkü biz yereli yönetmeye hazır bir kadro ile işbaşına geldik. Türkiye’yi yönetecek kadroları da sayın genel başkanımız hazırlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi iktidara hazır bir partidir” diyerek sözlerini noktaladı.