CHP İl Başkanı’ndan terör yorumu

Bıyıklı: “Ateşin içine el sokmanın sonucu”

CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, İstanbul Sultanahmet’te gerçekleşen canlı bombalı terör saldırısının Ortadoğu’ya müdahil olmaya çalışmanın, ateşin içine el sokmanın bir sonucu olduğunu söyledi.

Bıyıklı, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“12 Ocak Salı günü İstanbul Sultanahmet’te bir canlı bombanın gerçekleştirdiği katliamla çoğu Alman vatandaşı 11 kişi yaşamını yitirdi. Son altı ay içinde ülkemizde yaşanan toplu katliamlara bir yenisi daha eklenmiş oldu. Hiç istemeyiz ama ne yazık ki ülkemizi yeni toplu katliamlar bekliyor. Yaşadığımız terör saldırıları ve acılar Dünyanın en karışık ve netameli bölgesinde yer alan bir ülke olarak komşularımızda yaşanan iç savaş, terör ve kaos ortamına müdahil olmaya çalışmanın sonucudur. Karşılaştığımız saldırı, partimiz ve Genel Başkanımız hükümeti bu bataklığa bulaşmamamız konusunda uyarmışken ateşin içine elini sokma gibi bir yanlışın sonucudur.

Ülkenin bir bölgesinde adeta bir iç savaş yaşanırken; takip edilmeyen milyonlarca sığınmacının nerede ne yaptığı bilinmezken ve terör örgütleri sürekli olarak ülkemizi tehdit ederken istihbarat örgütlerimizin ne yaptığı bilinmiyor. Anlaşılan, istihbarat örgütlerimiz ülkede muhalifleri ve Cumhurbaşkanımıza ve hükümete laf edenleri kovalamaktan terör örgütlerini izlemeye fırsat bulamamış.

Saldırıda yaşamını yitirenleri saygı ile anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.”