CHP İl Sözcüsü Büyükdemirci: “Ekonominin ahvalini vatandaşın gözünde görüyoruz”

CHP İl Sözcüsü Eda Büyükdemirci, uzun süredir sürdürdükleri hane ziyaretlerini Ramazan ayıyla birlikte artırdıklarını söyledi ve “İl ve ilçe yöneticilerimizle birlikte bu şehrin tüm mahallelerinde, köylerinde bir süredir sahadayız. Hemşerilerimizin kapılarını çalıyor, dertlerini dinliyoruz. Biz bu memleketin ve ekonominin ahvalini Bakan Nebati’nin ışıldayan gözlerinde değil, hemşerilerimizin gözlerinde görüyoruz” dedi.

Hayat pahalılığının tüm yükünün halkın sırtına yüklendiğini gördüklerini söyleyen Eda Büyükdemirci, “TÜİK’in makyajlı rakamlarıyla dahi 3 milyon 579 bin işsizin olduğu ülkemizde, bizlere kapılarını açan hanelerde çoğu zaman birden fazla işsiz hemşerimizin olduğunu görüyoruz. Son zamlarla beraber 6 lira olan dolmuş ücretleri nedeniyle, işe gidip gelebilmek için günde en az 12 lirasını ayırması gereken hemşerilerimizin artık günde 1 saat yürüyerek işlerine gittiklerini, yani Kastamonulular için dolmuş kullanmanın dahi bir lüks haline geldiğini görüyoruz. Sarayın şaşalı iftar davetleri ile her seferinde gözümüze soktuğu Lale Devri’nin bu halkın yanından bile geçmediğini görüyoruz. Yakıt fiyatlarına her gün gelen zamları artık takip dahi edemeyen hemşerilerimizin, araçlarını kapılarının önünden hareket ettirmeye korktuğunu görüyoruz. Sofralarına misafir olduğumuz öğrenci arkadaşlarımızın, artan bilet fiyatları nedeniyle bayramda ailelerinin yanına gidemediklerini görüyoruz.

İtibarından tasarruf etmeyen iktidarın halka reva gördüğü bu yoksulluk karşısında, halkın daha iyi bir yaşam hayalini görüyoruz” diye konuştu.

Yaşananların bir yönetim krizi olduğunu ve bunun panzehirinin de erken seçim olduğunu söyleyen Eda Büyükdemirci, “20 yıllık AKP iktidarının ekonomide, demokraside, kurumlarda, temel hak ve özgürlüklerde yarattığı tahribatı giderecek olan, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bu ülkeyi birinci sınıf demokrasiye ve refaha kavuşturacak olan bizleriz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak işsizliği bitirmeye hazırız, hayat pahalılığını bitirmeye hazırız. Biz milletimize güveniyoruz. Biz kendimize güveniyoruz. Tüm sorunların üstesinden geliriz. Yeni kadrolarla, yeni kurumlarla, yeni kurallarla ülkemizi biz ayağa kaldırırız. Biz hazırız. Milletimiz hazır” dedi.