CHP İnebolu’da Çelebioğlu güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İnebolu İlçe Başkanlığı olağan kongresi yapıldı. Kongreye CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman, CHP İl Disiplin Kurulu Başkanı Günal Genç de katıldı.

Divan Başkanlığını İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in yaptığı kongrede 62 delegen 41’i sandık başına gitti. Tek liste ile gidilen seçimde kullanılan oyların tamamını alan Hasan Çelebioğlu güven tazeleyip, bir dönem daha başkanlığa seçildi.

CHP İnebolu İlçe Başkanlığı kongresinde konuşan CHP İl Başkanı Erbilgin, “Bizler İlçelerimizden başlayarak ilimizde ve büyük kurultayımızda Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına giden taşları döşemekle mükellefiz. Bu nedenle bizler için ilçe kongreleri sadece biçimsel olarak delegelerimizin seçildiği oy kullandığı bir kongre anlayışının dışında partimizi iktidara taşıyacak bütün çalışmaların yapıldığı sürecin başlangıcı olmak zorunda ve İnebolu’muza kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ‘’ diye konuştu.

Çelebioğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Faruk Öz, Sevgi Bulut, İsmail Kıvanç, Nimet Terzioğlu, Lütfiye Nurdan Tanye, Ziya Alp, Seyfi Tunoğlu, Murat Deniz, Aydın Danaoğlu, Alpay Eğirici, Cemal İlyasoğlu, Nurten Şaşmaz’dan oluştu.

Yeniden ilçe başkanı seçilen Hasan Çelebioğlu ise “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte ve beraberlik içerisinde çalışarak partimizi iktidara taşıyacağız” dedi.