CHP Merkez İlçe Başkanı: “Helva da nereden çıktı?!”

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, Belediye Başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı Tahsin Babaş’ın halka helva ve kahve dağıtmasını mizahi bir dille yorumladı ve “Vatandaşlarımız helva dağıtımı için, ‘Tahsin Babaş 1 Nisan 2019 tarihinde bırakacağı Kastamonu Belediye Başkanlığı görevinin 40. gecesine bizleri davet ediyor’ diye yorumladılar. Biz de vatandaşlarımızın bu yorumuna katılıyoruz” dedi.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, Belediye Başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı Tahsin Babaş’ın halka helva ve kahve dağıtmasını mizahi bir dille yorumladı.

Alemdar, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Halen AKP Kastamonu belediye başkanı olan ve 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde de başkan adayı olan Tahsin Babaş’ın seçim etkinliklerinin içinde Kastamonu halkını hayretlere düşüren “Bu nereden çıktı” dedirtecek bir uygulamasını vatandaşlarımız ile beraber şaşkınlık içinde seyrediyoruz. Sayın Tahsin Babaş, Kastamonulu hemşerilerimize helva ve kahve dağıtıyor. Önce vatandaşlarımızın aklına belediyede yakın zamanda vefat eden bir görevlinin ya da yakınının 7-40-52 gecelerinden birinin mevlit daveti mi var sorusu geldi. Ancak böyle bir vefat olayının yakın zamanda gerçekleşmediği ortaya çıktı. Yani dağıtılan helva bir vefat ya da bir mevlit merasimi için dağıtılan bir helva değildi. O zaman bu helva dağıtımının tek anlamı olabilirdi. Vatandaşlarımız helva dağıtımı için, Tahsin Babaş 1 Nisan 2019 tarihinde bırakacağı Kastamonu Belediye Başkanlığı görevinin 40. Gecesine bizleri davet ediyor diye yorumladılar. Biz de vatandaşlarımızın bu yorumuna katılıyor ve diyoruz ki; CHP-İYİ PARTİ (Millet İttifakı) adayımız Mustafa Öztürk ile 40 gün sonra Kastamonu belediyesine bahar gelecek. Çünkü Kastamonu sosyal belediyecilik ile tanışacak. Çünkü artık belediyede beton değil, insan konuşulacak. Çünkü belediyede paraya ve betona değil, insana değer verilecek.”