CHP Merkez İlçe’de Alemdar güven tazeledi

CHP Merkez İlçe’nin 36.Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi ve mevcut başkan Uğur Alemdar tek listeyle girdiği seçimde yeniden göreve seçildi.
Kongrenin divan başkanı Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınmasına tepki gösterdi. CHP’li belediye başkanlarının yolsuzluk ve hırsızlık yapmayacağını söyleyen Taş, “Bütün bunların hesabını 2019 yılında soracağız. Bizler inançlıyız, bizler kararlıyız ve bizler korkmuyoruz arkadaşlar. Görevden de alabilirler, tutuklayabilirler de. Ama yaptığımız çalışmaları gözardı edemeyeceklerdir” dedi.

CHP Merkez İlçe’nin 36.Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi ve mevcut başkan Uğur Alemdar tek listeyle girdiği seçimde yeniden göreve seçildi.
Kuzeykent Grand Moni Konferans Salonu’ndaki kongreye Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, Yol İş Sendikası Şube Başkanı Sadık Düzgün, Şeker İş Sendikası İl Temsilcisi Ali Çufadaroğlu ile Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı Fikret Tufanyazıcı da katıldı.
Hasan Fehmi Taş’ın divan başkanlığı yaptığı kongrede seçimlere blok liste halinde gidildi. Uğur Alemdar’ın tek listeyle girdiği seçim sonunda Merkez İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetim kurulu Ahmet Akhüseyinoğlu, Kadir Aviloğlu, Levent Bal, Mustafa Çalışkan, Kemal Çufadar, Kerem Erdemli, Fatma Eskici Er, Hayal Karayel, Figen Kaya, Ümit Kula, Ayşegül Soylu Muslu, Hakan Oral, Sami Sarıveli, Özgür Sever, Yılmaz Turhal ve Fatih Yılık’tan oluştu.

“Korkmuyoruz”
Divan Başkanı Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınmasına tepki gösterdi. CHP’li belediye başkanlarının yolsuzluk ve hırsızlık yapmayacağını ifade eden Fehmi Taş, “Bütün bunların hesabını 2019 yılında soracağız. Bizler inançlıyız, bizler kararlıyız ve bizler korkmuyoruz arkadaşlar. Görevden de alabilirler, tutuklayabilirler de. Ama yaptığımız çalışmaları gözardı edemeyeceklerdir” dedi.
Kastamonu’da yalnız olduğu için sorun yaşadığını ifade eden Hasan Fehmi Taş, “8 buçuk yıldır Daday’da çok güzel işler oldu. Tek sıkıntım Kastamonu’da tek olmam, yanlız olmam. Keşke bir kaç belediyemiz daha olsaydı. Birlikte istişareler yapabilesek, görüş alışverişinde bulunabilsek ve birlikte çalışabilsek” diye konuştu.
‘Kardeş belediyem’ dediği Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden haksız yere alındığını da dile getiren Taş, “Benim kardeş belediyem olan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınması beni çok yaraladı. Haksız yere yapılan birşeydi. Kendi yolsuzluklarını, kendi hırsızlıklarını örtbas etmek ve gündemi değiştirmek için Sayın İlgezdi’yi görevden aldılar” ifadelerini kullandı.