“CHP seçmeninin, AKP ve MHP’ye verilecek tek oyu yok”

Milli İttifak’ı oluşturan CHP ve İyi Parti seçmenlerinin kimseye verecek oyu olmadığı, Kastamonu’daki seçimde zafere inandığı bildirildi.
CHP Merkez İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisinin emanet oylarına göz dikenlerin hala hayal görüyor olmalarını siyasi bir öngörüsüzlük olarak görmekteyiz. Aynı rant havuzuna su taşıyan iki anlayışın sahibidir AKP ve MHP. Yıllardır belediyeyi yandaş ve ahbaplar ile yöneten belediyecilik anlayışıdır AKP ve MHP.
Hiçbir Cumhuriyet Halk partili seçmenin aynı rant havuzuna su taşıyan bu iki partiye verecek tek bir oyu yoktur. Oylarımız CHP çatısı altında toplanmıştır. Seçmenimizin bize verdiği bu destek onların başarıya inanmalarından başka bir şey değildir” denildi.
Açıklama şöyle:
“Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ortak adayı olarak Kastamonu Belediye Başkanlığına aday olduğumda yaptığımız planların içinde Kastamonu insanını partizan anlayış ile ayrıştırmaya çalışanların oyununu bozmak vardı.
Bir diğer anlayış ise 25 yıldır Kastamonu belediye yönetiminden uzak Cumhuriyet Halk Partisi seçmenini zafere inandırmaktı. Bu iki inanç doğrultusunda yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi seçmeninin bu zafer duygusu ile tanıştırdığımızda işlerimizin daha kolay olacağını biliyorduk. Biz bunu duygudan çok öteye taşıdık bunu. Bu inanç zafer coşkusuna dönüştü. Cumhuriyet Halk partisi seçmeni zafere inandı ve Cumhuriyet halk partisi bayrağı altında bütün parti teşkilatı olarak toplandı. İşin en zor kısmını başarmıştık.
Bu aşamadan sonrası Kastamonu’ya neler yapacaklarımızı anlatmaktı. Bunu başarmak için arkamızda iktidar desteği ya da zengin iş adamları yoktu. Bu açığı kapatmanın tek bir yolu vardı. Kastamonu’da yaşayan her insan ile kucaklaşmak insanlarımıza kendimizi anlatmaktı. Yorulmadan ve bıkmadan Kastamonu’daki bütün insanımıza ulaştık, kendimizi anlattık. Kastamonu belediyesini hangi anlayış ile yöneteceğimizi anlattık. Kastamonu halkı bizi anladı. Arkamızdaki destek çığ gibi büyümeye başladı.
Çok çalışarak ve beraber çalışarak başaracağız diye yola çıkmıştık. Başaracağımıza olan inancımız son 10 güne girdiğimizde daha da pekişti.

İyi Partili kardeşlerimiz ile Kastamonu’da ortak olarak seçime girme kararı aldık. Kişisel beklentilerini ve parti egosunu bir tarafa bırakarak Kastamonu için bizde elimizi taşın altına koyacağız dediler. Bizimle beraber aynı yolda yürümeye başladılar. Kuvvetimiz çoğaldı, başarma inancımız daha da kuvvetlendi.
Birilerini kötüleyerek, başkasının hatalarını odak merkezimiz yaparak bir seçim kampanyası yürütmedik. Biz kendimizle yarıştık ve her gün kendimizi geçmek zorundaydık. Her gün yepyeni bir umutla güne başlıyor ve adım adım Kastamonu’yu geziyor ve Kastamonulular ile kucaklaşıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni bize inandı ve ardımızda kenetlendi. İyi parti seçmeni bize inandı ve ardımızda kenetlendi. Kastamonu bize inandı ve ardımızda bir çığ oluştu. İnsanların gözlerindeki bu umut beton ve rant ekonomisini yenecektir. İnsanların gözlerindeki bu inanç 25 yıldır Kastamonu belediyesine hakim olan yandaş ve ahbap siyasetine son verecektir.
Kastamonu belediyesinin boşa harcayacak tek kuruş parası yoktur. Biz belediye yönetimine geldiğimizde bütün insanımızı nasıl bir araya getireceğimizi, ayrım ve kayırmacılığın Kastamonu sokaklarında yaşayamayacağını göstereceğiz.
Cumhuriyet Halk partisinin emanet oylarına göz dikenlerin hala hayal görüyor olmalarını siyasi bir öngörüsüzlük olarak görmekteyiz. Aynı rant havuzuna su taşıyan iki anlayışın sahibidir AKP ve MHP. Yıllardır belediyeyi yandaş ve ahbaplar ile yöneten belediyecilik anlayışıdır AKP ve MHP.
Hiçbir Cumhuriyet Halk partili seçmenin aynı rant havuzuna su taşıyan bu iki partiye verecek tek bir oyu yoktur. Oylarımız CHP çatısı altında toplanmıştır. Seçmenimizin bize verdiği bu destek onların başarıya inanmalarından başka bir şey değildir.

Biz belediye yönetimine talip olurken başka partilerden ne kadar oy alırsak başkanlığı kazanırız hesabı yapmadık. Biz bütün renkleri ile Kastamonuyu kucaklayacak bir anlayış ile yola çıktık ve bunu başlardık. Kastamonulu hemşehrilerimiz bizim onları kucaklayışımızdan, samimiyetle onların gözünün içine bakmamızdan anladı. İnsana yönelik projelerimizi onayladı. Betondan ve ranttan bıkmış, % 67’si ormanlar ile kaplı olmasına nefes alamayacak kadar kirli havada yaşamaktan bıkmıştır. Çözümün insan odaklı belediyecilik projeleri ile Millet ittifakının ortak adayı Mustafa ÖZTÜRK de olduğuna inanmıştır. Beş yıl sonra yine insanımızı gezerken, iş yerlerine gidip ziyaret ederken ve kurumlarımızı ziyaret ederken aynı samimiyet ve aynı inançla gözlerinin içine bakacağımızdan şüphesi olmasın.

Başka partilerden oy devşirme hesapları ile siyaset yapanların kastamonuya verebilecekleri bir şey yoktur. Daha kendilerine inancı olmayan, bütün hesaplarını başka partilerden devşireceği oy üzerine yapan partilerin Kastamonu’ya hangi hizmeti getirebileceklerinin hesaplarını yapmaları gerekir.
Başka partilerden oy devşirerek seçim kazananların Kastamonu’yu götürdükleri yer rant ve beton ekonomisi ile iflasın eşiğidir.
Hangi partiden olursa olsun bize inanan bize güvenen bütün seçmenler Kastamonu’nun kaderini değiştirmeye talip olanlardır.
Biz Kastamonu’nun geleceğini değiştirmeye talip olduk ve değiştireceğiz.

Başaracağız.
Hep beraber çalışarak kazanacağız.
Kastamonu ayrım yapmayan, sosyal adalet ile yönetileme kavuşacaktır.”