CHP yeni il başkanını seçiyor

CHP’nin bugün yapılacak ve iki listenin çekişeceği il kongresinde divan başkanlığını, partinin İzmir Milletvekili Tacettin Bayır yapacak.

CHP’nin 187 il delegesi, il başkanlığı için mevcut başkan Muzaffer Bıyıklı ile 2011 seçiminin milletvekili adayı Hasan Baltacı arasında tercih yapacak.

 

1 Kasım seçiminden de Kastamonu’dan milletvekili çıkarma hedefine ulaşamayarak yaralı çıkan ve toparlanmaya çalışan CHP’de İl Kongresi bugün yapılıyor.

Zirve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek kongre saat 12.00’de başlayacak.

İl başkanlığı için iki isim yarışıyor. Salih Karasalihoğlu’nun görevi bırakmasının ardından Merkez İlçe Başkanlığı’ndan İl Başkanlığı’na getirilen Muzaffer Bıyıklı bu kez delegelerin oylarıyla görevini sürdürmek için kongreden yetki isteyecek.

İlçe kongrelerinden avantajlı çıkan Bıyıklı’nın rakibi ise, partinin genç isimlerinden, 2011 seçiminde milletvekili adayı olan Harita Mühendisi Hasan Baltacı olacak.

Divan Başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın yapacağı kongrede 187 delege oy kullanacak.

Kongrelerini yapamayan Şenpazar ve Doğanyurt dışındaki ilçe örgütlerinin temsilcilerinden oluşan 187 kişilik delege listesinin ağırlığını 74 delegeyle Merkez İlçe oluşturuyor.

 

 

 

Olağan İl Kongremiz 26 Aralık Cumartesi günü saat 12.00’de Zirve Düğün Salonunda yapı Olağan İl Kongremiz 26 Aralık Cumartesi günü saat 12.00’de Zirve Düğün Salonunda yapılacaktır.

Bilginize… Muzaffer Bıyıklı-CHP İl Başkanı

lacaktır.

Bilginize… Muzaffer Bıyıklı-CHP İl Başkanı