CHP’de foto finiş

Bıyıklı kazandı

M Bıyıklı 2CHP’de çok çekişmeli geçen il başkanlığı seçiminin galibi mevcut başkan Muzaffer Bıyıklı oldu.

Muzaffer Bıyıklı, Salih Karasalihoğlu’nun görevi bırakmasının ardından getirildiği İl Başkanlığı görevine bu kez delegelerin oylarıyla seçildi.

Geçerli 183 oyun 99’u Muzaffer Bıyıklı, 84’ü ise rakibi Hasan Baltacı için kullanıldı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 35. Olağan İl Kongresi, cumartesi günü Zirve Düğün Salonu’nda yapıldı.

Mevcut Başkan Muzaffer Bıyıklı ile CHP’nin 2011 Milletvekiliği Genel Seçimleri’nde milletvekili adayı gösterdiği Hasan Baltacı’nın yarıştığı kongre büyük mücadeleye sahne oldu. 193 delegeden 183’ünün oy kullandığı seçimi, 99 oy alan mevcut başkan Muzaffer Bıyıklı kazandı. Genç isimlerden oluşan yönetim listesiyle seçime giren Hasan Baltacı{ya ise 84 oy çıktı.

Kongrenin Divan Başkanlığı’nı İzmir Milletvekili Tacettin Bayır yaparken, tüzük gereği çarşaf liste ile yapılması gereken seçim, delegelerin talebi ve oy birliği ile blok liste ile gerçekleştirildi.

Divan Başkanı Tacettin Bayır kongrede konuşma yapacak olan başkan adaylarının sırasını haksızlık olmaması için yazı tura ile belirledi. Bayır, sıralamayı belirledikten sonra adayların kucaklaşmasını istedi ve sonuç ne olursa olsun CHP’nin kazanması gerektiğine dikkat çekti. Atılan yazı-tura sonrası ilk olarak kürsüye mevcut başkan Muzaffer Bıyıklı çıktı. Son konuşmayı ise Hasan Baltacı yaptı.

YÖNETİM KURULU

Yeniden il başkanı seçilen Muzaffer Bıyıklı’nın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Muzaffer Ahmet Hamitoğlu, Bahar Karagözoğlu, Erol Namlı, Necla Yıldız, Nihat Bahçeci, Orhan Korkmaz, Ertuğrul Çarıkçıoğlu, Güler Köseoğlu, İbrahim Sinan Kaptı, Sadık Gürhen Gök, Seher Yılmaz, Selma Yıldırım, İhsan Fakı, İlhan Demir, İsmail Yanmış, Sibel Karakaş, Şahin Türkmenoğlu, Turhan Karaçam, Kıvanç Halıcı ve Ümit Yaşar Yılmaz.

M Bıyıklı ve salonBIYIKLI’NIN KONUŞMASI

CHP’de 2 yıl daha başkanlık görevine seçilen Muzaffer Bıyıklı, “Çok demokratik ve adil bir seçim olduğunu düşünüyorum. Bana gösterilen güvene layık olmaya çalışacağım. 2 yıllık görev sürecim boyunca partimiz için çalışacağım. Rakibim Hasan Baltacı için de seçimlerin olumlu olduğunu düşünüyorum. Kendisine sağlanan desteğin gelecek açısından umut verici olarak değerlendiriyorum. Kongreye katılan bütün delegelerimize teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Muzaffer Bıyıklı kongredeki konuşmasında ise Kastamonu’nun sağlık alanında karşılaştığı sorunlara değindi ve “Bölge hastanesi konumunda bir devlet hastanemiz vardı. İki tane özel hastanemiz ve Hacettepe Tıp Fakültesi bünyesinde kurulan Kastamonu Tıp Fakültesi hazırlık aşamasındaydı. Bunların hepsi birer birer devreden çıkartıldı. Uğurlu Hastanesi özel olarak linç politikası ile devre dışı bırakıldı. Uğurlu Hastanesi’nin sahibi eski il başkanlarımızdan ve milletvekili adaylarımızdan Atıf Uğurlu bir komplo ile linç edildi. Tıp fakültesi hastanemizin hizmeti söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Hasan baltacı 2BALTACI’DAN ELEŞTİRİLER

Seçimleri az bir farkla kaybeden Hasan Baltacı ise kongrede yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Ben parti içi mücadelenin galibi ya da mağlubu olduğuna inanmıyorum. Bugün burada sonuç ne olursa olsun abi kardeş gibi çıkacağız, yoldaş gibi çıkacağız. Öncelikle adalet için mücadele ediyorsak bu herkesin üzerine düşen görevi yapması demektir. Bugün burada konuşmanın yegane sebebi üzerime düşen tarihsel görevi yerine getirebilmektir. Örgütlerimizin durumuna epeydir hakimim. Seçilirsek ilçe başkanları ile sistemli toplantılar düzenleyeceğiz. Gündemli toplantılar yapacağız. Bu toplantılar sadece merkez ilçede değil bütün ilçelerde yapılacak. Danışma kurulu toplantıları yapacağız. Bu danışma kurulu ile partimizin ortak aklını işleteceğiz. Seçilmiş bir belediye başkanımız var. Bu bizim onurumuzdur, gururumuzdur, ama biz onu 10 yapmak için çalışmalıyız. Hiç bir yöneticimizi ve delegemizi kendi başına bırakmayacağız, sorunlara günlük çözümler üreteceğiz. Bütün Kastamonu’ya hitap eden kadın ve gençlik çalıştayı oluşturacağız.”

İl Yönetimi