CHP’de kurultay mücadelesi

İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı olağan,6 delegeden 5’i ise olağanüstü kongreden yana
1 Kasım genel seçimleri sonrası CHP’de başlayan kurultay tartışmaları Kastamonu’da İl Yönetimi’yle kurultay delegelerini farklı noktalara taşıdı.
İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, önceki gün Ankara’da bir araya gelen 77 il başkanıyla birlikte olağan kurultaydan yana tavır koyarken, Kastamonu örgütünün 6 kurultay delegesinden 5’inin, Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay çağrısına olumlu cevap verip, bu yönde dilekçe gönderdikleri öğrenildi.
CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, olağan kurultaydan yana oluşlarının herhangi bir ismi desteklemekle ilgisi bulunmadığını belirtti ve olağanüstü kurultay isteklerini yersiz ve zamansız bulduklarını söyledi.
Olağan kurultayın ocak ayında yapılacağını hatırlatan Bıyıklı, “Olağanüstü kurultay kararı alınsa da aynı tarihte yapılacak. Benim de aralarında olduğum 77 il başkanı, kurultayımızı yeni delegelerle ve normal tarihinde yapmanın daha doğru olacağı görüşünde olduğumuzu beyan ettik” dedi.
Bu arada, Muharrem İnce’nin, mevcut delegelerle gidilecek olağanüstü kurultay talebi doğrultusunda imza veren Kastamonu delegelerinin Salih Karasalihoğlu, Günal Genç, Ayşenur Özden, Ahmet Kesim ve Neval Tabak olduğu, Cideli delege Ayşenur Turan’ın ise imza vermediği öğrenildi.