CHP’den Demir’e tepki

CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, Genel AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir’in twitter hesabından paylaştığı ve basına da yansıyan Genel Başkanları Kemalettin Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Bıyıklı konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

20 Ocak Çarşamba günü yayınlanan bir yerel gazetemizde Milletvekilimiz Murat Demir’in Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sözleri yayınlandı. Murat Demir’in bu sözleri twitter hesabında yayınlanmış olsa da basınımızda haber olarak değerlendirildiği ve hakaret içerdiği için cevap vermeyi zorunlu gördük.

Yerel basından ve sosyal medyadan izlediğimiz kadarı ile Murat Demir yeni seçilmiş bir milletvekili olmanın hevesi ile her konuda açıklamalar yapıyor, kendini göstermeye çalışıyor. Kendi tarzıdır, kimse karışamaz. Ancak, genel başkanımızla ilgili olarak söz söylemek, iddialarda bulunmak haddine değildir. Genel Başkanımız, Kurultay konuşmasında Cumhurbaşkanı’nın anayasa gereği namusu ve şerefi üzerine ettiği yemin gereği tarafsız davranmasını, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye bağlı kalmasını istemiştir. Cumhurbaşkanı’nın 20 Ocak günü Saray’da muhtarlara seslenirken kullandığı üslup; kendi gibi düşünmeyen herkesi eleştirirken ortaya koyduğu seviye bu uyarının ne kadar doğru ve yerinde olduğunu göstermektedir.

Murat Demir, Genel Başkanımız için “gelişi nasıl oldu biliyoruz” demiş. Ben açıklayayım herkes bilsin. Kemal Kılıçdaroğlu, Mayıs 2010’daki 33. Olağan Kurultayımızda 1197 delegenin 1186’sının oyunu alarak Genel Başkanlığa gelmiştir.

Uygulanan yanlış politikaların ve uygulamaların sonucunda geldiğimiz nokta bütün vatandaşlarımız için kaygı ve sıkıntı vericidir. Ülkemiz karanlık ve zor bir süreçten geçmektedir. Bu nedenle herkese her zamankinden daha fazla sorumluluk ve görev düşmektedir. Onun için sorumluluk makamındaki kişilerin sözlerine daha da özen göstermesi gerekir.”