CHP’den fener alayında birlik kararı

CHP İl Başkanlığı’nın, 29 Ekim için planladığı fener alayı ve kutlama etkinliğinden aynı etkinliğin Valilik programına da yer alıyor oluşu nedeniyle vazgeçildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada, “Kastamonu Valiliği resmi kutlama programının tüm toplum kesimlerini kucaklayıcı olacağı ve alternatif teşkil etmemesi ayrıca milli birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştirilmesini adına tüm örgütümüzün il merkezinde Valilik resmi programına katılımıyla gerçekleştirilmesi uygun görülmüştür” denildi.

CHP İl Başkanlığı’nın, 29 Ekim için planladığı fener alayı ve kutlama etkinliğinden aynı etkinliğin Valilik programına da yer alıyor oluşu nedeniyle vazgeçildiği açıklandı.

CHP Ekonomi Politikalarıİl Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Özlem Eylem Kurt imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

“29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluş, halkımızın Cumhuriyet yönetimiyle birlikte bağımsızlığına, özgürlüğüne, demokrasiye, adalete ve eşitliğe kavuştuğu tarihtir.
Cumhuriyetimizin kuruluşundaki tartışılmaz fedakârlığıyla adını tarihe altın harflerle yazdıran Kastamonu’muz da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın hak ettiği şekilde kutlanması büyük önem taşımıştır.
Son dönemdeki önemsizleştirme gayretlerine karşı milli bayramlarımızı şehrimizde coşkuyla ve ilk günkü heyecanla kutlamak, milli bayramlarımızın daha güzel kutlanması için özellikle fener alayı geleneğimizi hassasiyetle sürdürmek Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığımızın her zaman önceliği olmuştur.
Cumhuriyetimizin ilanının 98’nci yıldönümü dolayısıyla İl Başkanlığımızca planlanmış olan fener alayı ve kutlama etkinliğinin, Kastamonu Valiliği resmi programının 28 Ekim akşam 19.30’da Kışla (İnönü) Parkı’ndan, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na Fener Alayı düzenleniyor olması nedeniyle Kastamonu Valiliği resmi kutlama programının tüm toplum kesimlerini kucaklayıcı olacağı ve alternatif teşkil etmemesi ayrıca milli birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştirilmesini adına tüm örgütümüzün il merkezinde Valilik resmi programına katılımıyla gerçekleştirilmesi uygun görülmüştür.
İl başkanlığımız 28.10.2021 günü saat 16:00’da Abana İlçe Başkanlığımızın bayram programına ve 29.10.2021 günü saat 19.00’da Azdavay İlçe Başkanlığımızın bayram kutlamasına katılacaktır.Kamuoyuna duyurulur.”