CHP’li Yarkadaş’tan tartışma yaratan paylaşım

CHP’nin İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, hafta sonu sosyal paylaşım hesaplarından tartışma yaratan bir paylaşımda bulundu.

Afrin’de şehit düşen ve Cuma günü İnebolu’da toprağa verilen Arif Demirel’in cenaze töreninden resimler paylaşan Milletvekili Barış Yarkadaş, AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ve MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’yı cenaze töreninde tebessüm etmek ve keyifli olmakla suçladı.

Yarkadaş, paylaştığı fotoğrafın altına, “Beylerin keyfine diyecek yok. Güya şehit cenazesindeler. Biri AKP Kastamonu Milletvekili Murat Demir, diğeri ise MHP il Başkanı İbrahim Maşalacı. Cumhur ittifakı dedikleri bu olsa garabet şehit cenazesinde işte bu halde” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Murat Demir ile MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı ise Milletvekili Barış Yarkadaş’ın paylaşımına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi:

Milletvekili Murat Demir, “Kahramanca Afrin’de hainlere karşı çarpışarak şehit olan kardeşimiz Arif Demirel’i cennete uğurladık. Evrenye’de mahşeri bir kalabalık şehidimize son görevini yaptı. Günlerden cuma olması nedeni ile namazı beklerken, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın İbrahim Maşalacı ile bir konu paylaştım ve cevabına tebessümle geri cevap verdim. Namazda bile fotoğraf çekmek için özel görevlendirilmiş şahsiyetsizler bu durumu akılları sıra fırsata çevirip karalamak, fitne yaratmak amaçlı paylaşım yapmaya başlamışlardır. Bu paylaşımı yapan Barış Yarkadaş, Gezi olaylarının en büyük provokatörüdür. PKK, PYD’ye her fırsatta destek olan bir milletvekilidir. Barış Yarkadaş senin kim olduğunu herkes iyi biliyor. Hiç kimse bizim milli duygularımızı test etmeye kalkışmasın. Bizler vatanımız için her an canımızı seve seve vermeye hazırız. Karaktersizlik bu olsa gerek” dedi.

MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı ise şunları söyledi:

“Sayın vekil twitterda yaptığı bir açıklamada bizim şehit cenazesinde keyif yaptığımızı ifade ederek bir paylaşımda bulunmuştur. Öncelikle ifade etmek isterim ki cenaze namazı ayakta saf tutularak kılınır. O paylaşımda bulunduğu fotoğraf cuma namazı öncesi vakit beklerken çekilen bir fotoğraftır. Zannedersem vekil efendi fotoğrafı görünce gömü bulduğunu zannetmiş. Kendisi cenaze namazının nasıl kılındığını hesaba katmamıştır. Kendisine tavsiyemiz ülkemiz zor bir süreçten geçerken üslup ve adaba uygun olmayan davranışlarda bulunması ülke menfaatlerine uygun olmayacaktır. İçimizin yandığı şu günlerde kendisine ve haber yapan basına edep yahu diyorum.”

KARŞI CEVAP

Demin ve Maşalacı’nın bu cevaplarının ardından, Yarkadaş yeni bir fotoğraf daha yayımlayarak karşı cevapta bulundu.