CHP’lilerin dünkü durağı Olukbaşı pazarıydı

CHP’liler bir süre önce başlattıkları semt pazarı ziyaretlerini dün de Olukbaşı pazarında sürdürdü.İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ziyarette CHP’nin  İl, Merkez İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yöneticileri üretici ve satıcılarla buluştu.

Partinin İl Başkan Yardımcısı Ümran Çakıroğlu, gerçekleştirilen ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada pazarcıların kendilerine illettiği şikayet ve istekleri şu cümlelerle paylaştı:

“Dertlerini dinlediğimiz esnafımızın belli başlı şikayetleri bulunmaktadır. Bu şikayetlerden ilki ve en ehemmiyetlisi,pazar kurulum alanının yerinde gerçekleştirilen değişikliktir.

Bu değişiklik özellikle pandemi koşullarından etkilenen esnafımızın satışlarını düşürmüş, pazara ulaşan müşteri kitlesinin sayısını azaltmıştır.

Ayrıca bir diğer sorun ise pazar yerinde pazarcı esnafının ihtiyaçlarını giderecek bir yapının bulunmuyor olmasıdır. Bir dönem kabin şeklinde kurulan tuvaletler çevre site sakinleri tarafından şikayete konu olmuş ve yerinden kaldırılmıştır. Bu konuda daha kalıcı ve nitelikli bir çözüm acilen sunulmalıdır.

Bununla birlikte mevsimsel olarak da kışın soğuğa yazın aşırı güneşe maruz kalan pazarcı esnafı bahsedilen konularda ivedi çözümler beklemektedir. Bizler pazarcı esnafımızın her zaman yanındayız ve sıkıntılarının takipçisiyiz.”