CHP’nin Kastamonu raporu Abant kampında görüşüldü

  • Yerel seçimlerin hemen sonrasında “ikinci etap” olarak adlandırdığı genel seçimlerle ilgili hazırlıklara başladıklarını söyleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kastamonu’nun da aralarında olduğu 24 ile gönderdikleri milletvekili heyetlerinin raporlarını açıkladı.
  • Kılıçdaroğlu, “Birincisi yaşanan ekonomik kriz bütün illerde derinden hissediliyor. Tarımın ağırlıklı olduğu yerlerde çiftçiler perişan. Aldıkları borçları ödeyemiyorlar, yüklenen faizleri de ödeyemiyorlar. Her ne kadar bazen alacaklar erteleniyor ama her erteleme yeni faiz yükü getiriyor. Bu tablo bütün bölgelerde arkadaşlarımıza ayrıntılarıyla anlatıldı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 27. Dönem İkinci Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı Abant Tabiat Parkı’nda yapıldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde bazı illerde bekledikleri olmasa da güzel sonuçlar elde ettiklerini belirtti ve ‘sıra seçimlerde ikinci etapta” dedi.

“İkinci etaba da birlikte çalışacağız. İkinci etap derken, milletvekilliği ve cumburbaşkanlığı seçimleri olacak ve bu seçimlere yine aynı inançla, birlikte ortak ses çıkararak çalışacağız” diyen Kılıçdaroğlu,  “Zaten başladık. Yerel seçimlerin bittiğinin ertesi günü başladık. Eylül ayında 24 ile milletvekillerini gönderdik. Kanaat önderleriyle, sivil toplumlarla, ticaret odalarıyla ve toplumun bilinen kesimleriyle görüşmeler yaptılar. O görüşmelerden sonra birer rapor verdiler” diye konuştu.

Kastamonu, Adıyaman, Kars, Aksaray, Bayburt, Kayseri, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Kırşehir, Düzce, Kilis, Erzincan, Konya, Erzurum, Nevşehir, Gaziantep, Osmaniye, Gümüşhane, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat’a giden milletvekilleriyle ilgili raporları açıklayan Kılıçdaroğlu, “Birincisi yaşanan ekonomik kriz bütün illerde derinden hissediliyor. Tarımın ağırlıklı olduğu yerlerde çiftçiler perişan. Aldıkları borçları ödeyemiyorlar, yüklenen faizleri de ödeyemiyorlar. Her ne kadar bazen alacaklar erteleniyor ama her erteleme yeni faiz yükü getiriyor. Bu tablo bütün bölgelerde arkadaşlarımıza ayrıntılarıyla anlatıldı” dedi.