“Ciddi artış var”

Abana Kaymakamı ve Bozkurt Kaymakam Vekili Tarık Buğra Seyhan, iki ilçenin koronavirüs durumuna ilişkin açıklama yaptı. Abana’da 17 pozitif vaka olduğunu belirten Seyhan, 47 temaslının ise ev karantinasında takibinin yapıldığını söyledi. Bozkurt’ta ise 16 pozitif vaka olduğuna dikkati çeken Seyhan, bu kişilerle teması bulunan 42 kişinin ev karantinalarının devam ettiğini belirtti.

Vaka sayılarındaki ciddi artışa dikkati çeken Seyhan, kontrollü sosyal hayatın vazgeçilmezi olan maske, sosyal mesafe ve temizliğin koronavirüs ile mücadelede ayrılmaz bir bütün olduğunu vurguladı.

Kaymakam Seyhan, ekiplerin son günlerde büyük fedakarlık ve emeklerle görevlerini ifa ettiğine işaret ederek, “Halkımızın bu mücadeleye sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uyarak destek vermesini istiyoruz. Hem kendimizin hem de sevdiklerimizin sağlığı için kurallara uyalım. Uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması noktasında polis ve jandarma ekiplerimizin çalışmaları sürüyor. Bu süreçte kurallara uyarak ülkemizin koronavirüs ile mücadelesine destek veren duyarlı vatandaşlarımıza, mesai mefhumu gözetmeksizin üstün bir çabayla en ön safta bu mücadeleyi yürüten sağlık, polis ve jandarma ekiplerimiz ile kaymakamlıklarımızın Sosyal Vefa Destek Grubu’nda yer alan personelimize şahsım ve iki ilçe adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu