Cide turizmine büyük yatırım; 4 yıldızlı otelde düğmeye basıldı

  • Cide’yi konaklama anlamında bölge turizminin amiral gemisi haline getirecek olan 4 yıldızlı otel projesinde çalışmalar başladı. İş insanı Adnan Aslan tarafından yapılacak olan otel, 88 normal oda, 8 süit odadan oluşacak.
  • Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, “İlçemize gelecek olan tüm yatırımcılara belediyemiz her türlü desteği sağlayacaktır. İlçemizin yararına olan bütün projelerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Cide’de iş insanı Adnan Aslan tarafından hayata geçirilecek olan 4 yıldızlı otel projesinin yapımına başlandı. İçerisinde 88 normal oda, 8 süit oda, 2 adet kafe, restoran ve konferans salonunun yer alacağı 4 yıldızlı otel projesiyle Cide, bölge turizminin amiral gemisi olmaya aday.

Uluslararası markaya sahip olan otel yerli ve yabancı turistler tarafından ilçenin tercih edilme sebeplerinden biri olacağı gibi; kentin kültürel, sanatsal ve turistik seyahatlerde de tercih edilebilirlik oranını artıracak.  Aynı zamanda ilçede istihdam konusunda da önemli bir rol oynayacak. Otelin önümüzdeki yaz sezonuna açılışının yapılması planlanıyor.

Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu,  “İlçemizin gelişimine katkıda bulunacak proje için iş insanı Adnan Aslan’a Cide’miz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca ilçemize gelecek olan tüm yatırımcılara belediyemiz her türlü desteği sağlayacaktır. Her zaman olduğu gibi ilçemizin yararına olan bütün projelerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Cide’mize hayırlı olsun” dedi.