“Çıkacak takım masa başında belirlenemez”

GMG Kastamonuspor’un taraftar sorumlusu Oğuz Çiftçi, “Yeşil sahalarda oynanan oyuna gönül vermiş olan taraftalar olarak liglerin sezon başı belirlenen statüye uygun bir şekilde, Play-Off oynatılarak tamamlanmasını talep ediyoruz” dedi.

Aksi bir düşüncenin futbola yatırım yapan takımların emeklerine haksızlık olacağını söyleyen Oğuz Çiftçi, “Türk futbolunu yönetenlerin üst lige çıkacak takımları ‘yeşil sahada’ değil ‘Masa başında’ belirleme arzusunda olduğunu da hayretle takip etmekteyiz. Bu nedenle futbolumuzu yönetenleri şimdiden uyarıyoruz. İlerleyen günlerde açıklanacağınız format ile Play-Off bile oynatmadan üst lige çıkacak takımları ‘Masa başında’ tayin etmeye kalkarsanız bu kararın altında kalırsınız” diye konuştu.

Herkesi takıma destek olmaya davet ettiklerini de söyleyen Oğuz Çiftçi, “Kırmızı-siyahlı renklere gönül veren taraftarlar olarak kulübümüzün, Onursal Başkanımız Cengiz Aygün’ün, kulüp başkanımız Enes Ege Aygün’ün ve yönetim kurulumuzun atacağı her adımın destekçisi olacağımızı belirtmek isterim. Şehrimizin en büyük markası olan GMG Kastamonuspor’umuzun haksızlığa uğramaması için başta sayın Valimiz Avni Çakır, milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik, Hasan Baltacı, Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu olmak üzere bütün vatandaşlarımızı takımımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.