“Çıkışımızı sürdüreceğiz”

Kastamonuspor 1966 kulüp sözcüsü Ahmet Baysan, 17 günlük bir aranın ardından lige kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Teknik heyetin bu süre zarfında futbolcuların rehavete kapılmamaları için yoğun bir çaba ortaya koyduğunu söyleyen Ahmet Baysan, “Bergama maçı da dahil olmak üzere, ligde iyi bir çıkış yakalamıştık. 17 gündür maç yapmadık. Bu sürenin ardından cumartesi günü Çorum Belediyespor maçıyla lige kaldığımız yerden devam edeceğiz. Çıkışımızı Çorum maçıyla da sürdürmek istiyoruz. Bu başarılı ivmenin devamını sağlayacağız” dedi.
Çorum maçıyla birlikte ligde arka arkaya zor maçların kendilerini beklediğini de söyleyen Baysan, “Galibiyetlerle yolumuza devam etmek istiyoruz. Çorum deplasmanı sonrasında Erzincan ve Van maçlarımız olacak. Hedefimizde hiçbir sapma yok. Yönetim olarak hedefimiz belli” diye konuştu.
Türkiye Kupası’nda da rakiplerinin yarın (bugün) çekilecek kurayla belli olacağını da söyleyen Ahmet Baysan, kupada da gidebildikleri noktaya kadar ilerlemek istediklerini, bu durumun kulübe maddi olarak ta katkı sağlayacağını söyledi.
Kastamonulu sporseverlerden destek beklediklerini de söyleyen Ahmet Baysan, “Tribünlerimizdeki doluluk her geçen gün artıyor. Yeni portatif tribünlerimizin de devreye girmesiyle birlikte seyirci sayımızda da artış olacağını düşünüyoruz. Takımımızda ligde iyi bir grafik çiziyor. Taraftar desteğimizin artmasıyla birlikte hedefimize daha da yaklaşacağız” diye konuştu.