Çınar: Emanetin farkındayız

  • MHP İl başkanlığı görevini Yüksel Aydın’dan devralan Emin Çınar, emanet edilen oyun farkında olduklarını belirtti; Belediye Başkanı’nın her zaman yanında olacaklarını, Bahçeli’nin siyasi çizgisinin dışına çıkmadan görev yapacaklarını, Cumhur İttifakı noktasında da AK Parti İl Başkanı ve milletvekilleriyle temaslarının süreceğini kaydetti.
  • Devir teslim töreninde konuşan Yüksel Aydın ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Yeniçağ gazetesinde yer alan ve “Aydın’ın görevden alındığı, bunda da Vidinlioğlu’nun etkisi olduğu” iddiasını içeren haberi yalanladılar. Vidinlioğlu, gazeteye bu haberle ilgili tekzip gönderdiğini, bu arada haberin web sitesinden kaldırıldığını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde il başkanlığı görevine getirilen Emin Çınar, dün görevi Yüksel Aydın’dan devraldı. Aydın’ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek geçtiğimiz hafta görevden ayrılmasının ardından parti genel merkezince il başkanlığına getirilen Emin Çınar, daha önce de MHP’de il başkanlığı ve iki dönem de milletvekilliği yapmıştı.

EMİN ÇINAR

Parti binasında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan İl Başkanı Emin Çınar, “Bu bir bayrak teslimi. Genel merkezimiz kendisinin sağlık nedenlerinden dolayı görevi bırakmasından sonra, görevi bize tebliğ etti. Rabbim bundan sonraki hizmetleri hep birlikte yapmayı nasip etsin” dedi.

Yüksel Aydın’a ve yönetimine teşekkür eden Emin Çınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Emanet edilen oyun farkındayız. Teşkilatlarımızın da bu noktada hareket edeceğinden, ülkücü harekete oy veren herkes emin olsun. Bilgi ve tecrübeye sahip olan arkadaşlarımızla beraberiz. Kastamonu’da belediyemiz bizim için en önemli çalışma yerimiz. Belediye başkanımızın her daim yanında olacağız. Yapılacak hizmetlerin her daim takibinde ve beraberinde olacağız. Kastamonu’nun bizden beklediği hizmeti yetiştirme gayreti içinde olacağız. Rabbim bu görevi bizlere nasip etti. Genel Başkanımızın izlemiş olduğu siyasi çizginin dışına asla çıkmayacağız. Cumhur İttifakı noktasında da AK Parti İl Başkanı ve beraberinde Kastamonu’dan seçilmiş olan milletvekilleriyle temasımız her daim devam edecek.”

YÜKSEL AYDIN

İl Başkanlığı görevini Emin Çınar’a devreden Yüksel Aydın ise şöyle konuştu:

“Şanla, şerefle 1,5 yıl geçirdik. Gece gündüz, 7/24 Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e hizmet ettik. Biz işe başlarken, hep şunu söyledik: ‘Biz hatamızı anladık, dön bize Kastamonu.’ Dolayısıyla Kastamonu tarihinde öyle bir başarı yakaladık ki; en fazla oyu, en fazla İl Genel Meclisi’ni, en fazla Belediye Meclisi’ni ve Kastamonu Merkez Belediye’de yüzde 50 gibi bir oyla Türkiye’de MHP’nin en başarılı olduğu il Kastamonu oldu. Bunun şerefi, bunun gururu, bunun onurunu ömür boyu sırtımızda taşıyacağız. Genel Başkanımızdan görevi alırken Kastamonu’yu, emanetimizi geri alacağımızı söylemiştik. Allah’a şükür aldık. Bunun yanında Tosya geldi, Taşköprü geldi, İhsangazi geldi, Seydiler geldi, Ağlı geldi, Çatalzeytin geldi. Bu tüm dava arkadaşlarımızın başarısıdır. İyi bir yönetim şekli oluşturduk. Teşkilatın çizgisinden asla çıkmadık. Bundan sonra da çıkmayacağız. Ben öncelikle bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu başarıyı yakalarken, bir tane dava arkadaşımızın burnu kanamadı. En büyük bahtiyarlık bizim için bu. Bütün Kastamonu halkına teşekkür ediyorum. Ülkücü harekete hizmet etmeye, ülkücü hareketin emrinde olmaya devam edeceğim. Seçilen tüm üyelerimize ve başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Dağ, taş oy verdi bize. Bu çıtayı düşürmeden Milliyetçi Hareket Partisi’nin yarınları için mücadele etmeye devam edeceğiz. Elini öptüğümüzde dudağımızın, elini sıktığımızda elimizin kirlenmediği bir liderimiz var bizim.”

Yüksel Aydın, Yeniçağ gazetesinde yer alan ve görevi bırakmadığı, görevden alındığı iddiasını içeren haberle ilgili olarak da “Ulusal basının yazdıklarının hiçbirisi doğru değil. Biz bir ve bütünüz. Ben liderimin dizinin dibinde, teşkilatımın emrindeyim. Bundan sonra bunun üzerine kimse spekülasyon yapmasın. Alacakları cevaplar o kadar ağır olur ki, kaldıramazlar. Kimse bunun üzerine laf söylemesin. Ben hakkım varsa helal ediyorum. Teşkilatımız emredecek biz yapacağız” dedi.

GALİP VİDİNLİOĞLU

Devir teslim töreninde bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise devir teslim töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Genel Merkezimiz tarafından bir görev değişikliği yapıldı. Bu değişiklik sevgili İl Başkanımızın rahatsızlığında dolayı oldu. Özellikle son bir buçuk yıldır bir aradaydık. Geceli gündüzlü bir seçim dönemi geçirdik. Allah ondan razı olsun. İnşallah daha sağlıklı, sıhhatli dönemlerde tekrar bir araya geliriz. Teşkilatımızın, liderimizin emrindeyiz. Sevgili Başkanımıza da bundan sonraki hayatında daha sağlıklı günler diliyorum. Yeni İl Başkanımıza da görevinde başarılar diliyorum.”

“TEKZİP GÖNDERDİM”

Başkan Vidinlioğlu, Yeniçağ gazetesinde çıkan ve Aydın’ın görevi bırakmasında etkisi olduğunu içeren söz konusu haber hakkında ise şöyle konuştu:

“Ben konuyla ilgili tekzip gönderdim. Avukatlık birimimiz konuyla ilgileniyor. Dün kendisini aradığımda ‘Benim ismime böyle bir haber girilmiş, benim haberim yok’ dedi. Dün haberi kaldırdılar, ama haber yayıldıktan sonra bir anlam ifade etmiyor. 2 gün kanuni süreleri var. 2 gün içerisinde umarım tekzip metnini yayınlarlar. Dolayısıyla biz de hukuki yola başvurmaktan imtina ederiz. Daha önceki sözlerimi de farklı yöne çektiler. Bu çok ayıp bir şey. Ben buradayım, İl Başkanımız burada. Biz her zaman biriz, beraberiz. Bizim aramızda hiçbir zaman sıkıntı olmaz. Çünkü o gelenekten gelen bir siyasi hareketiz. Her zaman problemimizi kendi içimizde çözeriz. Hiç dışarıya yansıtmayız. Olmayan bir problem üzerinde de kimse prim yapmaya kalkmasın.”

TARIK ZİYA ÇAĞILCI

MHP MYK üyesi Tarık Ziya Çağılcı da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Milliyetçi Ülkücü Hareketin iradesi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’dir. Onay mercii de odur. Onun haricinde Türk milliyetçilerinin başka bir makamdan emir alması veya teşkilatlarını yönlendirmesi mümkün değil. Öyle kenarda köşede saklananlar, yaptıkları ittifakları bu millete anlatamayanlar Türk milliyetçilerine yön veremezler. O yüzden burada, Kastamonu İl Başkanlığı’nda, bu surda gedik açamayacaksınız. Bu surda kimse gedik açamayacak. Bizim görev yerlerimiz, sıfatlarımız farklı da olsa, Türk milliyetçiliği adına bu millete hizmet etmek aşkıyla nasıl mücadele ettiysek, yarın da omuz omuza Kastamonu için, milletimiz için mücadelemize devam edeceğiz. Yüksel Başkan’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Gecesini gündüzüne kattı. Belirli hedefler koydu ve ulaştı. Bu bir başarıdır. Bunun takdiri gerekir. İnşallah görev alan yeni yönetimimiz daha da üstüne koymak için gayret gösterecek. Yeni yönetimimizle çalışmalara devam edeceğiz.”

MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin de Yüksel Aydın’a teşekkür ederek, yeni yönetime görevinde başarılar diledi.

Devir teslim töreni sonunda Yüksel Aydın’a Emin Çınar tarafından teşekkür plaketi verildi.