Çınar’dan “namert” tepkisi

Milletvekilliğini kaybeden MHP adayı Emin Çınar, düzenlediği basın toplantısında, sosyal medya üzerinden “Ülkücüyüm” diyerek AK parti’ye oy verdiğini beyan edenlere sert tepki gösterirken, “Asla üzüntülü değilim. Ben bir Türk milliyetçisi olarak üzerime düşeni kat ve kat yaptım. Üzülmesi gereken, bazı sosyal medyalarda da görüldüğü üzere, ‘ülkücüyüm’ diyerek AKP’ye oy veren namertlerdir” dedi.

• “Kastamonu 3 milletvekilini Meclis’e gönderdi. Bundan mutlu olan kesim, o verilen sözlerin takipçisi olur inşallah. Biz dışardan bu sözlerin takipçisi olacağız” diyen Çınar, “Bize oy veren 44 bin koca yüreği kutluyorum. O yürekler, baskıya, tehdide, şantaja ve paraya aldırış etmeyen, ben davamın emrindeyim diyen yüreklerdir. O yüreklere hep birlikte sahip çıkacağız” diye konuştu.
1 Kasım seçimlerinin ardından MHP’den ilk açıklama, Meclis’e gidemeyen 24. ve 25. dönem milletvekili Emin Çınar’dan geldi.
Partisinin İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Emin Çınar, “ülkücüyüm” diyerek AKP’ye oy verenlere tepki gösterdi.
“KİMSE HAK ETMEDİĞİ LAFI KULLANMASIN”
İl Başkanı İbrahim Maşalacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtçu, Ülkü Ocakları Başkanı Resul Köprülü, Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer, 2. sıra milletvekili adayı Cihan Çetin ve partililerin de katıldığı bir toplantıda değerlendirmede bulunan MHP Milletvekili Adayı Emin Çınar, “Asla üzüntülü değilim. Ben bir Türk milliyetçisi olarak üzerime düşeni kat ve kat yaptım. Üzülmesi gereken, bazı sosyal medyalarda da görüldüğü üzere, ‘ülkücüyüm’ diyerek AKP’ye oy veren namertlerdir. Ben davamın emrindeyim, bu herkes tarafından böyle bilinsin. Müsterihim ama bu konudan dolayı da üzüntülüyüm. MHP’nin yeri burası olmamalıydı. Biz rüşvet teklif etmedik. Biz yardım talebi teklif etmedik. Biz yüreğimizi ortaya koyduk, inancımızı ortaya koyduk, seçmenin huzuruna gittik. Bize verilen oyların her birisi namusumuzdur, şerefimizdir. Sağda solda MHP adına kimse hak etmediği lafı kullanmasın. Bu hareketin inanmış neferleri buradadır” diye konuştu.
“DAVAMIN EMRİNDEYİM”
Kastamonu genelinde yaklaşık 21 bin civarında bir oy kayıplarının olduğunu da söyleyen Emin Çınar, “MHP’ye inanan bütün yürekler, 1 Kasım seçimlerinde elinden gelen tüm imkanları ortaya koydu. Bugün itibariyle üzgünüz. Her seçimde Kastamonu’dan en az bir milletvekili çıkaracak oyu almamıza rağmen, bu seçimde bu nasip olmadı. Ben özellikle gecesini gündüzüne katan değerli dava arkadaşlarımızı kutluyorum. Biz inandık ve mücadelemizi ortaya koyduk. Her seçim kampanyasında olduğu gibi bu seçimde de elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyduk. Şu anda bu seçim tablosu itibariyle AKP’den seçilen tüm arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. İnşallah Kastamonu’ya güzel hizmetler yaparlar. Çünkü çok sözler verdiler. Geçmişte de bu sözleri vermişlerdi. Biz yapılamayan sözleri her gittiğimiz seçim meydanlarında ifade etmeye çalıştık. Millete doğruları söyledik. Dün nasıl doğruları söylediysek, bugün de yarın da bu doğruları söylemeye devam edeceğiz. Benim söylemlerinden kimse rahatsız olmasın. Ben genel başkanımızın ortaya koyduğu hassasiyetler çerçevesinde, bir Türk milliyetçisi olarak, ülkenin gidişiyle alakalı Meclis’te gördüğüm yanlışları her noktada dile getirmeye çalıştım. Bugün milletvekilliği sıfatımdan uzaklaşıyorum. Şayet konuştuğumdan rahatsız olan varsa, hukuk açıktır, kanun açıktır, bu boyun da o kanunun önünde eğilmeye hazırdır. Ben Türk milliyetçisiyim. Bu davanın içerisinde hiçbir zaman yılmadım. Yarın da yılmayacağım. Davamın ve teşkilatımın emrinde olacağım” şeklinde konuştu.
“SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLSUNLAR”
Aynı partiden 3 milletvekilinin Meclis’e gönderilmesinden memnuniyet duyanlara da seslenen Emin Çınar, “Kastamonu 3 milletvekilini Meclis’e gönderdi. Bundan mutlu olan kesim, o verilen sözlerin takipçisi olur inşallah. Biz dışardan bu sözlerin takipçisi olacağız. Bakanlık sözü istiyorlardı, inşallah Kastamonu’ya bir bakanlık kazandırırlar. Bir an önce verilen sözleri yerine getirsinler. Çünkü zaman hızla gelip geçiyor” dedi.
“ÇALIŞMAYANLAR OTURSUN, SEVİNSİN”
Sosyal medya üzerinden MHP’yi eleştirenlere de yanıt veren Emin Çınar, “Tüm arkadaşlarım haklarını helal etsin. Çok çalıştık, çok çaba gösterdik. Çalışmayanlar, kenarda duranlar, bu hareketi cezalandıranlar, şimdi otursunlar ve sevinsinler. Biz buradayız, dün de, bugün de yarın da buradayız. Sosyal medyayı kullanarak hareketi yargılamak isteyenler, o yargılamalarına devam etsinler” dedi.

“SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM”
Emin Çınar, “Bir milletvekilimiz, şahsı ile alakalı farklı bir ithamda bulunduğumu söylemiş. Ben kimsenin şahsıyla alakalı farklı bir ithamda bulunmadım. Dün söylediğimi, bugün burada da söylüyorum. Taşköprü mitinginde dedim ki, ‘Kastamonu halkı inanıyorum ki, AKP’ye oy verirken, yolları yapılsın, hastanesi tamamlansın, hizmet alalım diyerekten bu oyları verdi. Yoksa ki AKP’de yolsuzluğa karışmış olan bakanları Meclis’te aklasın diyerek komisyonda başkanlık yapma görevini vermedi’ dedim. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. İşlediğim bir suçsa, buyursunlar gereğini yapsınlar. Bu konuda, ben o parlamentoda görev yaparken AKP’nin de 54 milletvekili bizim söylediğimiz noktada oylarını kullandı. Biz seçim beyannamemizde de ortaya koyduk. 4 şart sunduk. Bu 4 şartımız da milletimizin yarınları için ortaya konulan şartlardı” diye konuştu.
“44 BİN YÜREĞE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Basın toplantısında partilerine oy veren seçmenlere de teşekkür eden Emin Çınar, “Hiç kimseye kırgınlığım ve dargınlığım yok. Oy veren 44 bin koca yüreği kutluyorum. O yürekler bizim için önemli. O yürekler, baskıya, tehdide, şantaja ve paraya aldırış etmeyen, ben davamın emrindeyim diyen yüreklerdir. O yüreklere hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.