Çıtanın kendileri için yükseldiğini söyleyen Ahmet Yıldırım: “Hedef artık ilk 5”

  • Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, “İlk üç haftada 1 gol atan bir takımın ardından son üç haftada ligin en fazla gol atan takımı konumuna geldik. Bu bizi sevindiriyor. Kahramanmaraş maçı çok önemli. Hedefimiz artık ilk 5 içinde olmak. Çıta çok yükseldi. Bunu da kaldıracak kapasitede ve karakterde oyuncularımız var” dedi.

 

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, Bodrum deplasmanından alınan 5-1’lik galibiyetin ardından ligde kendileri için çıtanın çok yükseldiğini ve hedeflerinin ilk 5 içerisinde olmak olduğunu söyledi.

Bodrum’a en kötü ihtimalle beraberlik almaya gittiklerini söyleyen Ahmet Yıldırım, “En kötü berabere biter diye düşünüyorduk. Oyuncularımız inanılmaz iyi oynadılar. Bunun neticesinde de bu skor çıktı. Çok sevinçliyiz ama, hafta içerisinde oynayacağımız Kahramanmaraş maçı çok kritik. Bu maçı kazandığımız zaman Bodrum maçı bizim için anlamlı olacak” dedi.

Takım olarak galibiyete alışmanın çok güzel olduğunu da söyleyen Yıldırım, “Böyle devam etmek istiyoruz. Bodrum’da bizi destekleyen taraftarı görmek de bizi çok mutlu etti. Takım havaya giriyor. Bu yanlış anlaşılmasın ama takımın havaya girmeye ihtiyacı var. Geçen sezon da buradaydım ve böyle bir hava oluşmamıştı. Bu sene iyi bir takımımız, karakterli bir takımımız var. Herkesin bu kulübe destek olmasını istiyoruz. Başarabiliriz” diye konuştu.

Kastamonuspor’a destek verilmesi gerektiğini de aktaran Yıldırım, “Cengiz Aygün başkanımız da Bodrum’daydı. O da bize çok büyük katkılar sunuyor. Kastamonu sevdalısı olduğunu bir kez daha gördük. Kastamonu ismini dışarıya tanıtma anlamında en değerli kurum Kastamonuspor’dur. 4 maçtır galip gelen bir takımın arkasında herkes durmalı. Yarın pişman olmamak için bu destek verilmeli” dedi.

Hedeflerinin ilk 5 içerisinde olmak olduğunu da ifade eden Yıldırım, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İlk üç haftada 1 gol atan bir takımın ardından son üç haftada ligin en fazla gol atan takımı konumuna geldik. Bu da bizi sevindiriyor. Kahramanmaraş maçını kazanmak çok önemli. Hedefimiz artık ilk 5 içinde olmak. Çıta çok yükseldi. Bunu da kaldıracak kapasitede ve karakterde oyuncularımız var.”