Çıvgın’dan ihale sorusu

“Neden davet usulü?”

İl Genel Meclisi Merkez Üyesi İYİ Partili Mehmet Çıvgın, dünkü oturumda Yurduntepe ile ilgili sözlü önerge verdi. Çıvgın, “Yurduntepe yol ihalesi neden davet usulüyle yapıldı?”sorusuna cevap istedi.

Kastamonu kamuoyunun son 15 gündür Yurduntepe Kayak Merkezi’ne ait yolun yapım ihalesinin davet usulüyle bir firmaya verildiğini konuştuğunu ve yolun neden davet usulüyle ihale edildiğini merak ettiğini belirten Mehmet Çıvgın, “Yüklü miktardaki bu ihalenin davet usulüyle gerçekleştirildiği, Kastamonu Müteahhitler Birliği’nin dahi bilgisi olmadan bir firmaya verildiği konuşulmaktadır. İl Özel İdaresi’nin maddi yönden sıkıntı çektiği, bu nedenle öz kaynaklarını satışa çıkardığı şu günlerde davet usulüyle bir müteahhite ihale verilmesi kafaları karıştırmaktadır. Bu konudan Valimiz Yaşar Karadeniz’in bilgisi var mıdır? Bu ihale davet usulüyle değil de normal ihale usulüne göre yapılmış olsaydı İl Özel İdaresi ve Kastamonu’nun menfaatine olmaz mıydı? Bu konuda Meclisimizin ve Kastamonu kamuouyunun bilgilendirilmesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

  • ••••••

MEHMETÇİK VAKFI’NDAN

İGM’YE TEŞEKKÜR

Mehmetçik Vakfı,Mart ayında aldığı karar doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin´e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na destek olmak amacıyla kendilerine maddi bağışta bulunan İl Genel Meclisi’ne teşekkür etti.

Mehmetçik Vakfı Başkanı Yaşar Bal imzasıyla Meclis’e gönderilen yazıda yapılan bağışın maddi boyutunun çok daha önemli olduğuna vurgu yapıldı ve her bir Meclis üyesine teşekkür edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her zaman destekçisi olduklarını belirten ve Meclis üyelerinin gösterdikleri ilginin sembolik olsa da öneminin büyük olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Kayıkcı ise “Ülkemiz son günlerde dış kuvvetlerin tehdidi altında. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; ülkemizin birliğini, dirliğini sağlamak için Afrin’de mücadele veriyor. Bizler de meclis üyeleri olarak elimizden geldiğince taşın altına elimizi koymaya çalıştık. Bu ülke bizim. Başka gidecek bir yerimiz yok. Biz; biriz, beraberiz” diye konuştu.