Çocuk Oyunları Şenliği

Merkezdeki sekiz ilkokulun öğrencileri, İsfendiyarbey İlkokulu bahçesinde düzenlenen “Çocuk Oyunları Şenliği”nde bir araya geldi; şenlikte mahalle oyunları oynandı.

Abdülhakhamit İlkokulu, Behçet Necatigil BİST İlkokulu, İsfendiyarbey İlkokulu, Yıldırım Beyazıt İlkokulu koordinatörlüğünde düzenlenen etkinliğe bu okullarla ev sahibi İsfandiyarbey’in yanı sıra Atatürk İlkokulu, Orhan Şaik Gökyay İlkokulu ve Şehit Burak Kapucuoğlu İlkokulu öğrencileri de katıldı.

 “Amacımız çocuklarımıza beraber oyun oynatmak”

Program açılış konuşmasını yapan İsfendiyarbey Okulu Müdür Vekili Niyazi Yılmaz, amaçlarının çocuklara geleneksel oyunlara yönlendirmek olduğunu söyledi. Yılmaz, “Şu anki zamanda, internet ortamındaki oyunların çoğalması ile öğrencilerimiz ve gençlerimiz bilgisayar başına yöneldiler, sokaklarda oyun oynayan çocuk göremez oldu. Bizde bunu dile getirmek, bizim daha değerli geleneksel oyunlarımızı hatırlatmak amacıyla, arkadaşlarımızla beraber bir şenlik hazırladık. Buradaki amaç, siz değerli çocuklarımızı, bilgisayar başındaki oyunlardan kaldırıp, sokaklarda güle oynaya, hep beraber coşku içinde oynadığımız oyunlara yönlendirmek, bu oyunlar hakkında kısa bilgiler vermek ve bunlara özendirmek. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Şenlik programı konuşmaların ardından, öğrencilerin hazırlamış olduğu mehteran gösterisiyle devam etti. Şenlik devamında, fasulye torbası, beştaş, çember çevirme, ip atlama, bisiklet sürme ve penaltı oyunu gibi oyunlar oynandı. Aynı zamanda yüz boyama etkinlikleri ve müzikle dans etme gibi etkinliklerle de çocuklar doyasıya eğlendi.

CM ve İHA