“Çok farklı bir aday profili çizeceğim”

CHP Kastamonu Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, basın mensuplarıyla biraraya geldi. Ülke gündemi ve adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Yenidünya, gazetecilerin sorusu üzerine ilk olarak geçtiğimiz hafta başında AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü’nün sözlerini hukukçu gözüyle değerlendirdi.
Yenidünya, Milletvekili Köylü’nün, “Cemaat soruşturmasının terör örgütü kapsamına alınacağı ve bu durum sonrasında yardım edenlerin mal varlıklarına el konulacağı” yönündeki sözleriye ilgili olarak,sıradan bir vatandaşın kendi yaşamları doğrultusunda bir örgüte bilmeden yaptığı yardımların suç unsuru taşımayacağını belirtti, “Ancak insanlar, ‘örgüte yardım ediyorum’ diye yardım yaptıysa suçtur” dedi.
Hukuk ile siyasetin topluma aynı pencereden baktığına dikkat çeken Yenidünya, “Hukuk, insanların toplum hayatında nasıl davranması gerektiğini belirler. Siyaset ise insanların geleceğine yön verir” diye konuştu.
7 Haziran seçimlerinde aday olduğu takdirde Kastamonu’da çok farklı bir aday profili çizeceğini söyleyen Prof.Dr. Caner Yenidünya, AK Parti’den sürekli üç milletvekili çıkarılacağı yönünde yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını, bu şekilde vatandaşların kandırıldığını söyledi.