“Cumhuriyet” tabloları

96’ıncı yıl kutlamaları kapsamında Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi iş birliğinde düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim sergisi dün açıldı.

 Cumhuriyet’in kuruluşunun 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi iş birliğinde düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim sergisinin açılışı Vali Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirildi.

Sergi açılışına ayrıca Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı Per.Alb. Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, Doç. Dr. Serkan İlden ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışında konuşan Vali Karadeniz, şunları söyledi:

“Cumhuriyet bayramının bana göre diğer bayramlardan daha güçlü daha anlamlı kılan bir yönü de bu bayramı toplumun her kesimin katılması, iştirak etmesini sağlıyor olmasıdır. Dolayısıyla bizim de bütün etkinliklerimizi bu çerçevede düzenlememiz ve bu çerçevede programı oluşturma konusunda gayretlerimiz var. İlimizdeki imkanlar ölçüsünde yine yerel yönetimlerimiz ve diğer kuruluşların yapmış olduğu hazırlıkları bu programa entegre ederek zenginleştirmek hepimizin boynunun borcu diye düşünüyorum. Ve bu etkinliklerde bütün vatandaşlarımızı da yarın mutlaka bekliyoruz. Bugün de şimdi burada açılışını yapacağımız etkinliğimiz üniversitemizle belediyemizin ortaklaşa yapmış olduğu bir çalışma ben serginin hazırlanmasında ve bu aşamaya getirilişinde emeği geçen herkesi huzurlarınızda tebrik ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyeti bizlere hediye eden tüm büyüklerimizi, şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”