“Cumhuriyetin başarıları bizlere güç veriyor”

Vali Şehmus Günaydın, Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Cumhuriyet’in, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan başarıları, her türlü engelin aşılması konusunda bizlere güç vermektedir” dedi.

Günaydın, mesajında, ilimizin, son yıllarda birçok alanda toplumun bütün kesimlerince kabul edilen önemli gelişmeler gösterdiğini de belirtti ve “Yine, bütün kesimlerin çaba ve gayretleri ile karşılıklı anlayış çerçevesinde, aynı kararlılıkla yolumuza devam ederek, geleceğimizi öğrenci, akademisyen, işçi, memur, esnaf, tüccar, çiftçi, sanayici, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları ve cumhuruyla birlikte inşa ederek daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız” ifadesini kullandı.
Bugün Türk milletinin büyük fedakârlıklarla sahip olduğu Cumhuriyetimizin 92. yılını kutlamanın haklı ve büyük gururunu yaşamaktayız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma mücadelesinin sembolüdür. 92. yılını kutladığımız ve gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Cumhuriyet, milletimizin azmiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.
Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet’in, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan başarıları, her türlü engelin aşılması konusunda bizlere güç vermektedir.
Bugün eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye kadar her alanda önemli gelişmeler ve çalışmalar gerçekleştirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti, köklü, büyük ve güçlü devlet olarak pek çok ülkeye örnek olmuştur.
Tarihimizin her döneminde ortak bir ruhla mücadele vermiş atalarımızın bize emanet ettiği Devletimiz ve Cumhuriyetimiz ebediyete kadar payidar kalacaktır.
İlimiz, son yıllarda birçok alanda toplumun bütün kesimlerince kabul edilen önemli gelişmeler göstermiştir. Yine, bütün kesimlerin çaba ve gayretleri ile karşılıklı anlayış çerçevesinde, aynı kararlılıkla yolumuza devam ederek, geleceğimizi öğrenci, akademisyen, işçi, memur, esnaf, tüccar, çiftçi, sanayici, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları ve cumhuruyla birlikte inşa ederek daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız.
Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin 92. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan, milletimizin gönlünde taht kuran tüm şehit ve gazilerimizi, rahmet, saygı ve şükranla anıyor, bu vesile ile bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum.