D-100’de zincirleme kaza

  • Tosya D-100 karayolu OSB mevkiinde bir otomobil kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Kaza sonrası yavaşlayan TIR’a da bir otomobil, kazalara yardım için duran otomobillere de başka otomobiller çarptı. 6 aracın karıştığı kazalarda toplamda 4 kişi yaralandı.

Tosya D-100 karayolu üzerinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 6 araç birbirine girdi. Kaza Tosya Organize Sanayi Bölgesi’nde 34 JG 2826 plakalı aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarpması sonucu meydana geldi.

Kazayı gören TIR’ın yavaşlaması sonrasında arkadan gelen 34 ACL 76 plakalı araç kaygan zeminde duramayıp TIR’ın dorsesinin altına girdi. Kazaya yardım için duran otomobillere de başka araçlar çarptı.

Peş peşe gelen kazalar neticesinde TIR dorsenin altına giren araçtan 3 yaralı çıkarıldı. Yaralılar ambulanslarla Tosya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Zincirleme kazanın olduğu bölgede trafik ekiplerinin yol güvenliği için koyduğu dubalara da çarpmamak için yavaşlayan bir kamyonete de başka bir otomobil çarptı. Bu kazada da 1 kişi yaralandı.