Daday Belediyesi’nde asgari ücret 3 bin 700 lira

  • Kastamonu Belediyesi’nin ardından Daday Belediyesi de, 2 bin 825 lira olarak belirlenen asgari ücretin üzerine çıktıklarını ve 2021 yılı için en düşük işçi maaşını 3 bin 700 lira olarak uygulayacaklarını duyurdu.

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, 2021 yılı için Daday Belediyesi’nde en düşük işçi maaşının 3 bin 700 lira olduğunu açıkladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun kararına göre ülkemizde 2021 yılında asgari ücret 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklandı. Bu kararın ardından CHP’li belediyelerde asgari ücretin en az 3 bin 100 lira olacağı belirtildi. CHP’li bir belediye olan Daday Belediyesi’nde ise partinin belirlediği tutarın da üzerinde asgari ücret belirlendi.

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, “Vatandaşa kesintisiz hizmet veren Belediye personelimize bu rakam hayırlı olsun” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da, açıklanan asfari ücretin üstüne çıktıklarını ve  Belediye şirketinde çalışan işçilerin en düşük alacağı ücretin 3 bin 350 lira oluğunu açıklamıştı.