Daday Belediyesi’nden şok olayla ilgili açıklama “Bu saldırı Daday halkına yapılmıştır”

  • Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş’a yönelik silahlı saldırının yankıları sürüyor.
  • Silahlı saldırının, İŞKUR üzerinden 6 ay süreyle istihdam edilen ve süresi bitiminde görevi sona eren şahıs tarafından gerçekleştirildiğini belirten Daday Belediye Başkanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, olayın Belediye Başkanı Taş’a değil Daday Belediyesi’ne ve Daday halkına yapılmış bir saldırı olarak görüldüğü vurgulandı.

 

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş’a yönelik silahlı saldırının yankıları sürüyor.

Daday Belediye Başkanlığı, dün olayla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu ve saldırının Taş’a değil Daday halkına yönelik bir saldırı olarak görüldüğünü belirtti.

Söz konusu açıklamada şöyle denildi:

“Daday halkımızın ilçemize sunduğu başarılı hizmetlerinin devamı için 31 Mart 2019 seçimlerinde üçüncü kez yetki verdiği Başkanımız Sn. Hasan Fehmi Taş’a yönelik silahlı menfur bir saldırı olayı meydana gelmiştir.

Bu saldırı Başkanımız  Sayın Hasan Fehmi Taş’a değil, Daday Belediyesi’ne, Daday halkına yapılmış bir saldırıdır.

Söz konusu silahlı saldırı, Belediyemizde İş-Kur üzerinden 6 ay süreyle istihdam edilen, İş-Kur mevzuatları gereği süresi sona erdikten sonra görevi de sona eren E.D. adlı şahısça gerçekleştirilmiştir.

Belediye personelimizin hayatı pahasına önlemeyi başardığı saldırıda yaralanan olmaması en büyük tesellimizdir. Saldırgan emniyet güçlerince gözaltına alınmış, hukuki süreç başlatılmıştır.

Belediye Başkanımız Sayın Hasan Fehmi Taş başta olmak üzere saldırıyı önleyen personellerimizin sağlık durumları iyi olup, dün olduğu gibi bugünde ilçemize hizmet noktasında ilk günkü heyecan ve azimle görevlerini sürdürmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş’a silahlı saldırıda bulunan şüpheli tutuklandı. Gözaltına alınan E.D. (32), emniyetteki işlemlerinin ardından Kastamonu Adliyesine sevk edildi. Zanlı E.D, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Bu arada, saldırıya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kayıtlara göre, E.D. silahla sekreterlikte ateş açıyor. Daha sonra Taş’ın odasının kapısını açan E.D’ye çevredeki belediye çalışanları müdahale ediyor. İş talebi için dün Belediye Başkanı Taş’ın makam odasına girmek isteyen E.D. tabancayla ateş etmiş, kurşunların 4’ü sekreterliğe, 2’si ise makam odasına isabet etmişti. Olayda yaralanan olmazken belediye personelince etkisiz hale getirilen şüpheli, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.