“Daday yolu biran önce yapılsın”

Gölköy, Subaşı ve çevre köylerin muhtarları, her sene çok sayıda kazanın yaşandığı,ölümlü kazaların da her geçen gün arttığı Daday yolunun bir an önce yapılmasını, yol yapımı öncesinde gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Gölköy, Subaşı ve çevre köylerin muhtarları, her sene çok sayıda kazanın yaşandığı, ölümlü kazaların da her geçen gün arttığı Daday yolunun bir an önce yapılmasını, yol yapımı öncesinde gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Gölköy’de düzenlenen toplantıda muhtarlar adına konuşan Muammer Yapıcıoğlu, bu çağrılarını şöyle dile getirdi:

“Daday yolunda bu yıl önceki yıllara göre daha fazla kaza oldu. Meydana gelen kazalarda çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Daday yolu dar ve gidişli gelişli yol olduğu için çok sayıda kaza meydana geliyor. Bu bölgede askeri birlik, çok sayıda otel ve dinlenme tesisi, at çiftlikleri var. Yine Daday’a etli ekmek yemek için gidip gelen çok sayıda vatandaş var. Bu yüzden de bu yolda kazalar artıyor. Yeni canları kaybetmeyelim. Daday’a acilen bölünmüş yol lazım. Vatandaş Daday’a gitmeye korkuyor. Daday yolunda bölünmüş yol yapılıncaya kadar gerekli önlemlerin acilen alınmasını bu yolun yapımının da bir an önce tamamlanmasını biz muhtarlar olarak istiyoruz.”

Gölköy ve Subaşı’nda yapılan iki ayrı toplantıya Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı ve Koru Köyü  Muhtarı Muammer Yapıcıoğlu Gölköy Muhtarı İsmail Dizdar, Subaşı Muhtarı Tunay Gün, Kasaba Köyü Muhtarı Kemal Hamzaoğlu, Merekez Emirler Köyü Muhtarı Ahmet Satırgil, Numanlar Köyü Muhtarı Vedat Satıoğlu, Dokuzkat Köyü Muhtarı Mustafa Güler, Göcen Köyü Muhtarı Yüksel Terzioğlu, Talipler Köyü Muhtarı Mustafa Bektaş, Hoca Köyü Muhtarı Nadir Bahçecioğlu, Sada Köyü Muhtarı Murat Harmandaoğlu,  Sarıömer Köyü Muhtarı Ahmet Çelikoğlu ve vatandaşlar katıldı.

CENGİZ MUHZİROĞLU