Daday’da fırtına yıktı geçti

Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Daday’da şiddetli fırtına ve sağanak yağış sonrasında ağaçlar devrilirken, bazı evlerin ve ahırların çatısı uçtu. Oluşan afette tek teselli can kaybının olmayışı.

Meteoroloji’nin uyarısı sonrasında Kastamonu genelinde yer yer etkili olan sağanak yağışlar Daday’da hasara yol açtı.

Kastamonu’da etkili olan sağanak ve kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Kentte etkili olan sağanak ve kuvvetli rüzgar nedeniyle Kastamonu-Daday karayolunda ağaçlar yola devrildi. ( Bilal Kahyaoğlu – Anadolu Ajansı )

Sağanak ve kuvvetli rüzgar nedeniyle Kastamonu-Daday karayolunda ağaçlar yola devrildi. Ulaşımın tek yönlü kontrollü olarak sağlandığı yolda karayolları ekipleri ile vatandaşlar, ağaçları iş makineleri yardımıyla yoldan kaldırdı. Vatandaşlardan Mehmet Haliloğlu, sağanak yağışla birlikte kuvvetli rüzgarın etkili olduğunu belirtti. Rüzgar nedeniyle ağaçların yıkıldığını ifade eden Haliloğlu, “Rüzgar aniden etkili oldu. Ağaçlar yollara yıkıldı. Evimizde zarar yok. Herhangi bir can ya da mal kaybımız yok.” diye konuştu.

Daday’da yine fırtına nedeniyle hayvan ahırları da yıkıldı. Daday’a bağlı Kızılörencik köyü Erdemler Mahallesi’nde yaşayan Mustafa Basmacıgil’e ait içinde hayvan bulunan ahırlar fırtına nedeniyle yerle bir oldu. Fırtınanın yıktığı ahırlarda bulunan hayvanlar şans eseri zarar görmezken, ahırların yıkılması nedeniyle hayvanlar dışarıda kaldılar.

Ahır ve hayvanların sahibi Mustafa Basmacıgil, fırtına nedeniyle oluşan hortum sonucunda doğal afet yaşadıklarını belirtti. Hortumun bazı evlerin çatılarını uçurduğunu anlatan Basmacıgil, “Tek tesellimiz can kaybı olmaması. Bazı evlerin çatısı da zarar gördü, ahırlar yıkıldı. Zararımız çok, yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz” dedi. (AA-Haber Servisi)