DADAY’DA YANGIN

KASTAMONU'NUN DADAY İLÇESİNDE İKİ KATLI İKİ EV VE BİR SAMANLIK ALEVLERE TESLİM OLDU. KONTROL ALTINA ALINAN YANGINI SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. (SERKAN YILMAZ/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Daday ilçesinde iki katlı iki ev ve bir samanlık alevlere teslim oldu. Kontrol altına alınan yangını soğutma çalışmaları devam ediyor.

İki katlı iki ev ve bir samanlık alevlere teslim oldu.

Edinilen bilgiye göre, Daday ilçesine bağlı Yazıcı Meydan köyü Meydan Mahallesi’nde Ali Mütevelli’ye ait iki katlı evde yangın çıktı. Sebebi belirlenemeyen yangın kısa sürede büyüdü. Alevler, yanan evin bitişiğinde bulunan ev ile samanlığa sıçradı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Daday Belediyesi itfaiye ekipleri ile Daday Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler sevk edildi. Kastamonu Belediyesi itfaiye ekiplerinin de destek verdiği söndürme çalışmalarında yangın, köyde bulunan diğer evlere sıçramadan kontrol altına alındı.

Can kaybının olmadığı yangında iki katlı iki ev ile bir samanlık tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangının ardından jandarma ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

Serkan Yılmaz – İHA