“Daha çok yatırıma ihtiyacımız var”

Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ilgaz, Türkiye’nin çok zor şartlarla karşı karşıya bulunduğunu belirtti ve “Şu anda bir ve bütün olma, daha çok birlik ve beraberlik içinde olma zamanı” dedi.
Muhtarlar Derneği Küre Şubesi’nin genel kuruluna katılan Ilgaz, “Bunun A’sı, B’si, C’si olmasının da hiçbir önemi yok. Zaten bizler Kastamonulular olarak görevimizi, birlik ve beraberliğimizi her zaman sağlıyoruz. Bundan da hiçbir kuşkum yok. Burada Küre’de olduğu gibi birlik ve beraberliği her zaman sağlıyorsunuz. Bundan dolayı da Kastamonu olarak ve hemşerilerimiz olarak çok mutluyum, gururluyum ve sevinçliyim. Seçim zamanı geldiğinde seçim, seçim bittiği zaman hep beraber kardeşiz, ben bunu da görüyorum” dedi.
“KOLTUK KİMSEYE BÂKİ DEĞİL”
Ilgaz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ama önemli olan nokta da şu; herkes şunu bilmeli, koltuk hiç kimseye baki değildir. Siz seçersiniz, siz alırsınız, siz verirsiniz. Memursan da yukarısı alır. Para da öyle Cenab-ı Allah verir, bir gün sonra da alır. Yani hiç kimse bir şeyin baki olduğuna inanmamalı. Bunu söylememdeki ana gaye, Kastamonu’da bundan sonra genelde birlik ve beraberlik olmasını, muhtarlar olarak istiyoruz. Çünkü Kastamonu’nun geçmişe nazaran daha çok yatırımlara ihtiyacı var, daha çok gündeme gelmesini istiyoruz. Kastamonu’nun her şeyi ve her şeyin en güzelini hak ettiğini biliyoruz, hak ettiğinden fazlasının da verilmesini istiyoruz. Her zaman da şunu söylüyoruz, biz batının doğusuyuz. Kastamonu olarak biz istediğimizi tam olarak zamanında alamıyoruz. Bir de, iktidarda şu anda üç milletvekili arkadaşımız var. Kuvvetli bir hükümet ve iktidar var. Onun için muhtarlar olarak Kastamonu’ya daha çok önem verilmesini, siyasilerimizden, bürokratlarımızdan, Kastamonu’nun ileri gelen ekabir takımlarından birbirlerine düşmeden Kastamonu için çalışmalarını istiyoruz. Bize düşen görevleri biz en iyi şekilde layığı ile yapıyor ve yapmaya çalışıyoruz, hiç kimse muhtarları hakir görmesin. Her muhtarımız bir beyaz sayfa ile çalışmasına başlıyor, vatandaşımız seçerse görevini sürdürüyor. Doğumundan ölümüne kadar da hemşerilerimizin her türlü hizmetindeyiz. Kastamonu bizim, ilimize sahip çıkalım, il olarak daha çok eksiğimiz var, geç kalmış hizmetlerin yapılması içinde birlik ve beraberlik içinde çalışalım.”