“Daha fazla yeşil alan”

Kastamonu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafında ana cadde üzerinde, kavşaklarda, köprülerde ve çeşitli noktalarda devam eden peyzaj çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kentteki yeşil alanları artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Çiçek Dikimi (3)İlgili müdürlülüğün çalışmaları hakkında bilgi veren Babaş, şöyle konuştu:

“Kastamonu doğal yapısı itibarı ile insanların ilgisini çeken, görsel seyir zevki üst düzey bir şehir olarak herkesin beğenisini kazanıyor. Her köşesinde tarihin yansımalarına şahitlik edilebileceğiniz bir şehir olan Kastamonu, sahip olduğu yeşil alanları ile de ziyaretçilerinin dikkatini çekiyor. Biz şehirde yürüttüğümüz tüm imar çalışmalarında bu noktalara çok önem veriyoruz. Peyzaj çalışmalarını projelendirirken de dikkat ettiğimiz en önemli noktalardan birisi olan doğal yapının korunması hususu ve yeşil alanların arttırılması hem şehrin kimliğini daha fazla ön plana çıkaracak hem de vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği yeşil alan sağlayacak. Kastamonu Belediyesi olarak biz, bu bağlamda yürüttüğümüz ve bundan sonra da gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmalarla şehirde kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak istiyoruz.”

Park Bahçe (2)

TAŞKÖPRÜ KAVŞAĞI’NA DOLAMİT TAŞ

Babaş, Taşköprü kavşağındaki çalışmalarıyla ilgili de, “Taşköprü Kavşağı’nda dolamit taşlar ve mevsimlik çiçeklerle yenileme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm kavşaklarda gerçekleştirdiğimiz peyzaj çalışmalarında olduğu gibi burada da trafiği riske atmayacak şekilde düzenlemelerimizi yapıyoruz” diye konuştu.

BİSİKLET YOLU

Geçtiğimiz günlerde Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakımevi’nin öğrencileri ile birlikte çiçek ve fidan dikimi gerçekleştirdiği bisiklet yolunda da peyzaj çalışmalarının devam ettiğini belirten Babaş, buradaki düzenleme işlemlerinin doğal yapıya uygun olarak sürdürüldüğünü söyledi, “Bisiklet yolunda doğal peyzajı bozmayacak şekilde bitkilendirme çalışması yapıyoruz. Bu alanda çok fazla süsleme çalışması yapmıyoruz. Bisiklet yolunda doğal bitki örtüsüne uygun peyzaj çalışmaları yapıyoruz” dedi.