Damir ailesinden Gölköy’e cami

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı içerisinde yapılacak caminin temel atma törenine katıldı.

Babaları Hasan Demir adına önceki dönem Kastamonu milletvekili Murat Demir, Emin Demir ve Mustafa Demir tarafından yaptırılacak olan caminin temel atma töreninde konuşan Bakan Süleyman Soylu, “Allah’ın mescidini yapıyorlar. Hayırlı evlatlar, annelerinin, babalarının hayır hasenat yaparak dua kapılarını açık tutanlardır. Yani burada kılınacak her namaz, yapılacak her dua, buraya ziyarette bu tesisten istifade edecek her insan, attığı her adımla inşallah öteki dünyada babanıza, ailenize dualar edecek ve onların amel defteri işleyecek” diye konuştu.

Caminin yapıldığı alanın kahraman Mehmetçiğin yetiştiği ocak olduğuna dikkati çeken Bakan Soylu, “Bu ocakta böyle bir ihtiyacın giderilmiş olması hakikaten çok önemli, çok hayırlı bir adım. Allah bereketinizi daim etsin. İnşallah bu güzel eseri, camimizi kasım ayının ilk haftasındaki ilk cuma gününde açacağız” diye konuştu.