“Danıştay’ın andımız kararı da uygulanmalı”

  • İYİ Parti Kurucu İl Başkanı İlhan Engin, “Ayasofya’nın ibadete açılması en çok bizleri mutlu etti. Karardan herkes memnun. Nasrullah Meydanı’nda Ayasofya ibadete açıldı diye kutlama yaptılar, 10 binleri bulan kalabalığı görünce çok duygulandım. Artık gerçek gündeme geçme zamanı. Danıştay Ayasofya ile ilgili bir karar aldı ve hemen uygulandı. Andımız ile ilgili de Danıştay’ın aldığı bir karar vardı. Türkiye’yi idare edenlerin bu kararı da hayata geçirmelerini dört gözle bekliyoruz” dedi. 

 

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı İlhan Engin, dün parti binasında düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti’nin enerjisi yüksek bir şekilde kongrelerden çıkması adına birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapan İlhan Engin, “Birlikten kuvvet doğar, buna inanıyoruz. Birlikte hareket edilmesinin önemini vurguladık, iki arkadaşımız da buna evet dediler ve iki isim il kongresinde birlikte hareket etme kararı aldılar. Ben bu anlamda Mehmet başkanımızı da, Muharrem Hasanusta kardeşimizi de tebrik ediyorum. Başarılı olacaklarına da inanıyorum” dedi.

Türkiye’nin gerçek gündeminin bir tarafa bırakılıp, yapay gündem maddeleriyle milletin gerçekleri görmesinin engellenmeye çalışıldığını da kaydeden İlhan Engin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayasofya’nın ibadete açılması en çok bizleri mutlu etti. Açılmasını istemeyen kimse olmaz, olamaz. Bu sorun ortadan kaldırılmış oldu. Ayasofya zaten bizimdi. Karardan herkes memnun. Nasrullah Meydanı’nda Ayasofya ibadete açıldı diye kutlama yaptılar, 10 binleri bulan kalabalığı görünce ben de çok duygulandım. Artık ülkenin gerçek gündemine geçme zamanı. Türkiye’de gerçek gündem akaryakıt fiyatları, 3600 ek gösterge ve kıdem tazminatı gibi konu başlıkları olması gerekir. Türkiye gerçek gündemine biran evvel geri dönmelidir. Danıştay Ayasofya ile ilgili bir karar aldı ve hemen uygulandı. Andımız ile ilgili de Danıştay’ın aldığı bir karar daha vardı. Türkiye’yi idare edenlerin bu kararı da hayata geçirmelerini dört gözle bekliyoruz” dedi.