Dar alanda nafile paslaşmalar!

Sunta Kavşağı’nda yaşanan aydınlatma sorununun koordinasyonsuzluk yüzünden bir türlü çözüme kavuşmadığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında ortaya çıktı!
EnerjiSA temsilcisi, sorunun çözümü için imar planı beklediklerini belirtti. Karayolları Bölge Müdürü, planları Belediye’ye gönderdiklerini söyledi. Belediye Başkanı, “Her gün takip ediyorum, yok böyle bir plan” dedi.

Uyar’ın, “Eski plan üzerinden çalışılsın, biz yenisini hazırlarız” önerisi EnerjiSA’dan döndü. Dar alanda nafile paslaşmalara dönüşen konuya müdahale Vali’den geldi. Günaydın, “8 aydır bu konuyu görüşüyoruz. Ancak her hangi bir gelişme sağlayamadık. En kısa süre içerisinde imar planlarının hazırlanarak, kavşağın aydınlatılmasının sağlanmasını istiyorum” diyerek hoktayı koydu.
Önceki gün manşetimize taşıdığımız ve Başkent EDAŞ EnerjiSA’nın açıklamasına yer verdiğimiz Sunta Kavşağı’ndaki aydınlatma sorunu İl Koordinasyon Kurulu’nun dünkü toplantısında gündeme geldi.
Sunta Kavşağı’nda aydınlatma sorununu çözmesi beklenen EnerjiSA’nın yöneticisi İbrahim Turan, şirketinin gazetemizde yer alan açıklamalarını yineledi ve “Bölgede çalışma yapabilmemiz için imar planlarının bize ulaşması gerekiyor. Şu ana kadar herhangi bir imar planı gelmediği için de genel müdürlüğümüz böyle bir yatırıma izin vermiyor” dedi.
Karayolları Bölge Müdürü Sami Uyar, imar planlarını belediyeye gönderdiklerini söyleyince, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Bu konu benim bizzat takip ettiğim bir konu. Bir arkadaşımızı hemen hemen her gün Karayolları’na gönderiyorum. Ancak şu ana kadar bize verilen bir imar planı bulunmuyor. Bize geldiği anda biz hemen onaylamasını yapacağız” diye müdahalede bulundu.
Karayolları Bölge Müdürü Sami Uyar, EnerjiSA’nın eski imar planları üzerinden çalışma yapabileceğini söyleyince bu kez EnerjiSA yetkilisinden, yeni planlar olmadan böyle bir çalışmanın kesinlikle mümkün olamayacağını belirten itiraz geldi.
Konunun çok uzadığına dikkat çeken Vali Şehmus Günaydın ise, “8 aydır bu konuyu görüşüyoruz. Ancak her hangi bir gelişme sağlayamadık. En kısa süre içerisinde imar planlarının hazırlanarak, kavşağın aydınlatılmasının sağlanmasını istiyorum” dedi.