Dayanılmaz ağrılara son

* 50 yaşında diyaliz hastası Murat Mantar, karın bölgesinde oluşan apseden ve onun oluşturduğu yüksek ateş ve dayanılmaz karın ağrılarından, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahi ünitesi doktorlarının yaptığı cerrahi müdahale sonrasında kurtuldu.

 

İki yıldır dializ hastası olarak yaşamını sürdüren 50 yaşındaki Murat Mantar, kasıkta şişlik, sertlik, ateş ve düşmeyen enfeksiyon şikayetleriyle Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.
Dializ hastası olduğundan dolayı ilk muayenesi Nefroloji uzmanı tarafından yapıldı. Yapılan muayenede hastanın kasığına bir başka merkezde girişim yapıldığı, karın içine doğru uzanan bir apsenin olduğu tespit edildi.
Hastada düşürülemeyen yüksek ateş ve ağrıların karnında biriken apseden kaynaklandığı tespit edilerek Kalp Damar Cerrahisi ünitesine yönlendirildi.
Kalp Damar Cerrahisi uzmanları tarafından bozulan damarlar onarılarak ve karın içine uzanan apse içi boşaltılarak ağrılardan kurtulan Murat Mantar, doktorlara teşekkür ederek şunları söyledi:
“Ben iki yıldır yaşamımı dializ hastası olarak sürdürüyorum. Başkada herhangi bir sağlık problemim çok şükür yoktu. Birden bire karnımda, kollarımda dayanılmaz ağrılar, kasığımda şişlikler başladı. Bir başka merkezde 40 gün tedavi gördüm. Ancak ağrılarım bir türlü geçmedi. Yeğenlerim sağ olsunlar beni Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirdiler. Burada yapılan muayenelerimde karın bölgemde apse oluştuğu anında tespit edildi. Kalp Damar Cerrahi ünitesine yönlendirildik. Kalp Damar Cerrahisi uzmanlarımız tarafından hasar gören damarlarım ve karın bölgeme uzanan apse doktorlarımız tarafından temizlendi. Apse alındıktan sonra ateşim düştü. Hayatı bana zehir eden karın ağrılarımdan çok şükür kurtuldum. Beni sağlığıma kavuşturan başta Kalp Damar Cerrahisi doktorlarımıza ve güleryüzlü hemşirelerine, ne kadar teşekkür etsem azdır. Şu da bilinmeli şifa bulduğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi memleketimize çok yakışmış. Hastanemize, doktorlarımıza sahip çıkıp her birimiz kıymetini bilmeliyiz”