Özel Harekat UEM KURULUYOR

Yer tahsisi yapıldı, inşaatların 2018’de başlanıp bitirilmesi, 2019’da tam anlamıyla eğitime açılması planlanıyor.

  • AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu’da Polis Akademisi Özel Harekat Uluslararası Eğitim Merkezi kurulması için başlattığı çalışmalarında sona yaklaşıldığını açıkladı. 
  • Kadıdağı’nda yer tahsisinin yapıldığı müjdesini veren Demir, bölgenin en prestijli eğitim merkezinin Kastamonu’da kurulacağını; Irak, Katar, Suriye, Afganistan gibi ülkelerden gelecek polislerin burada eğitim alacaklarını söyledi.
  • Demir, 30 Aralık’ta Kastamonu’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Merkez Spor Salonu, Olimpiyat Hazırlık Merkezi ve stadyum müjdeleri verebileceğini, bunun sözünüHakkı Köylü ile birlikte görüştükleri Spor Bakanı’ndan aldıklarını kaydetti.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu’da Polis Akademisi Özel Harekat Uluslararası Eğitim Merkezi kurulması için başlattığı  çalışmalarında sona yaklaşıldığını açıkladı.

Projenin hayata geçirilmesi için Kadıdağı’nda yer tahsisinin yapıldığı müjdesini veren Demir, bölgenin en prestijli eğitim merkezinin Kastamonu’da kurulacağını; Irak, Katar, Suriye, Afganistan gibi ülkelerden gelecek polislerin burada eğitim alacaklarını söyledi.

Milletvekili Murat Demir, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Benim için çok önemli bir proje.İnşallah 2018 yılında inşaatları bitecek ve 2019 yılında tam anlamıyla eğitimlere başlanacak. Kadıdağı’nda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait olan 230 dönüm arsanın tahsisini Polis Akademisi Başkanlığı’na yaptık. En kısa zamanda çevre emniyet güvenlik duvarı yapılıp inşaatlara başlayacaklar. Doğaya ve ağaçlı alana hiç bir şekilde dokunulmayacak. 150 sabit kadrosu olacak. Yıl içinde bin yada bin 500 güvenlik gücü eğitime gelecek. Irak’tan, Katar’dan Suriye’den, Afganistan’dan buraya eğitime gelecekler. Burası Kastamonu için önemli bir yer olacak. Amacımız Kastamonu’ya yatırımlar kazandırmak. Hedeflerimden birine ulaştım diyebilirim. Kastamonu’nun geleceği için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu projede emeği geçen başta Akademi Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Akademi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan ve özellikle Cengiz Aygün çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAKAN BAK’A YAPILAN ZİYARETİN DETAYLARI

Demir, Milletvekili Hakkı Köylü’yle birlikte Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a düzenledikleri ziyaretin detayıyla ilgili olarak ise 30 Aralık’ta Kastamonu’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Spor Salonu, Olimpiyat Hazırlık Merkezi ve Stadyum müjdeleri verebileceğini açıkladı.

Bakan Bak’a gerçekleştirdikleri ziyarette bu konuların ön plana çıktığını belirten Milletvekili Demir, “Kastamonu Merkez Spor Salonu ve Gazi Stadı’nın yenilenmesini konuştuk. MİEM’in Olimpiyat Merkezi’ne dönüştürülmesi ve bazı ilçelerdeki spor salonu ihtiyaçlarını görüştük. Merkez Spor Salonu’nun tüm tahsis işlemleri tamamlandı. Gazi Stadı 12 bin seyirci kapasiteli butik stat konseptine dönüştürülecek. 30 bin 35 bin seyirci kapasiteli olmalı diyenlerin çıktığını görüyoruz. Bu rakamlar hayalci, abartıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Aralık’ta Kastamonu’ya gerçekleştireceği ziyarette Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak da olacak. O gün en az iki yada üç projenin müjdesini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan duyacağız. Bunun sözünü Bakanımız Osman Aşkın Bak’tan aldık” dedi.