Demir’in liman güvencesi Başbakan

  • “SORUN ÇIKARSA İMZA ATMAYACAĞINA İNANIYORUM”

Seçimden bu yana Bakan ve Genel Müdür düzeyinde gerçekleştirdikleri temaslarla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Milletvekili Murat Demir, İnebolu Limanı’yla ilgili süreci yakından takip ettiğini belirtti, “Limanla ilgili bir sıkıntı çıkmayacağına yüzde yüz eminim. Bir sorun çıkarsa da Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun imza atmayacağına inanıyorum” dedi.

  • “SONUÇLARI BAHARLA BİRLİKTE GÖRMEYE BAŞLARIZ”

“Üç milletvekili mükemmel bir uyum içinde çalışıyoruz” diyen ve sorunların çözümüne yönelik çalışma biçimi konusunda farklı bir sürece girdiklerini söyleyen Demir, yapılan görüşmelerin sonuçlarını ilkbaharla birlikte görmeye başlayacakları taahhüdünde bulundu,“Bu bir dönem içinde Kastamonu için yapılabilecek ne varsa gecemizi gündüzümüze katacağız. Unutamayacakları bir vekil olacağım” diye konuştu.

 

ERHAN VEREN

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, dün düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım seçimlerinden bu tarafa gerçekleştirdikleri Bakan ve Genel Müdür düzeyindeki Ankara temaslarıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Demir, bu tür bilgilendirme toplantılarını bundan böyle sık sık yapacaklarını, Hakkı Köylü’nün Meclis çalışmaları, Metin Çelik’in ise rahatsızlığı nedeniyle bu ilk toplantıya katılamadığını söyledi.

KASTAMONU MİLLETVEKİLLERİ, YOL SORUNU İÇİN ULAŞTIRMA BAKANIYLA GÖRÜŞTÜ. (MEHMET SALMAN KASTAMONU İHA) (MEHMET SALMAN/KASTAMONU-İHA)

Seçimden bu yana geçen süreçte Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Güldemet Sarı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’la da görüşme imkanı bulduklarını, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla Kastamonu’ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na da Kastamonu’nun taleplerini ilettiklerini belirten Milletvekili Murat Demir, Ankara’da yaptıkları görüşmelerde Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın da Belediye’ye ait hazırladığı projelerini sunarak destek sözü aldığını söyledi.

Baharla birlikte yapılan görüşmelerin sonuçlarını görmeye başlayacaklarını söyleyen Demir, “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Kastamonu’nun bugüne kadar hak ettiği hizmeti alamadığını, ama bundan sonra hak ettiğinin fazlasını alacağını bizlere ifade etti. Biz de Başbakanımızdan aldığımız güçle tüm bakanlarımızdan randevu talep etmeye başladık. Milletvekilleri olarak görüşme talebimizi kabul eden bakanlarımıza düzenlediğimiz ziyaretlere, Kastamonu için önemli projeleri olan, elinde bu noktada dosyaları bulunan Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ı da davet ederek dahil ettik. Bahardan sonra Kastamonu için güzel gelişmelerin ard arda gelecektir buna inanıyoruz” diye konuştu.

İNEBOLU LİMANI

İnebolu Limanı’yla ilgili süreci de yakından takip ettiğini söyleyen Demir, “İnebolu Limanı’nı adım adım izliyoruz. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu en son imzayı kendisinin atacağı için Kastamonu’nun istemediği bir durumda kendisine bilgi verilmesini istedi. Biz İnebolu Limanı konusunun ne kadar hassas bir konu olduğunu Özelleştirme İdaresi’ne de ilettik. Bizzat ben Özelleştirme İdaresi Başkanı ile görüştüm. Kendisi bana sizin tahmin ettiğinizden de güzel gelişmeler olacak dedi. Haftada iki kez görüşüyorum. İnebolu Limanı konusunun AK Parti’nin siyasetini gelecekte çok ileri taşıyabileceği gibi belirli bir seviyeye düşürebileceğini kendisine ilettim. Limanla ilgili bir sıkıntı çıkmayacağına yüzde yüz eminim. Bir sorun çıkarsa da Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun imza atmayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ STAD

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a düzenlenen ziyarette yeni stadyum konusunun da gündeme geldiğini hatırlatan Murat Demir, “Kendisinden en az 10 bin seyirci kapasiteli stat talebinde bulundum. 2016 yılında böyle bir projeyi gündeme almalarının mümkün olmadığını ancak 2017 yılı için şimdiden çalışmaya başlayalım dedi. 2017 için söz verdi. Biz bu konuyu boşlamayacak, takipçisi olacağız. Gençlik Spor Bakanlığı’nın stat projelerinden birini seçeceğiz ve bakanımıza götüreceğiz” dedi.

FUARLARDA TANITIM SÖZÜ

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a gerçekleştirdikleri ziyaretle ilgili de bilgi veren Murat Demir, “Ziyarette, Kastamonu’nun tanıtımı ana başlığımız oldu. Bütün turizm fuarlarında Kastamonu’nun tanıtımını yapacağız. Bu projenin startını ise konsolosluklardan vereceğiz. İğneden ipliğe Kastamonu’yu tanıtan bir konsept hazırlığı içindeyiz. Bu hazırlığı aynı zamanda İngilizce olarak da düzenleyeceğiz ve Ankara’daki tüm konsoloslukları ziyaret ederek Kastamonu’yu öncelikle bu noktalarda tanıtacağız” diye konuştu.

GİDEROS KOYU

Cide Gideros Koyu ile ilgili de Bakan’dan taleplerinin olduğunu söyleyen Murat Demir, “Cide Gideros Koyu Türkiye’deki belki de en güzel 10 koydan birisi ama kimsenin oturup bir çay içmeye imkanı yok. Cide Gideros Koyu’nun kültürel sit alanından çıkarılıp kısmi sit alanına dönüştürülmesini istiyoruz. Bakanımızdan da Cide Gideros’un turizme kazandırmasını istedik. Bu konuda yardımlarını talep ettik. Taşköprü Pompeipolis Antik Kenti’nin de Bakanlık tarafından programa alınmasını ve desteklerin arttırılması taleplerimiz arasında yer aldı” dedi.

“FARKLI BİR SÜRECE GİRDİK”

Meclis’teki ofisinde her ilçe için klasör oluşturduğunu ve gelen taleplerin takibini de resmi yazıyla resmileştirdiğini söyleyen Murat Demir, “Bugüne kadar ilçelerin bir sürü önceden birikmiş ufak tefek sorunlarını çözmeye çalıştık ve çalışıyoruz. Biz Kastamonu’nun değişik ve alışkın olmadığı bir sistemle çalışıyoruz ve çalışacağız. Bana gelen her talebi yazılı olarak gerekli mercilere iletiyor, cevabını da yazılı olarak istiyorum. Kastamonu için farklı bir sürece girdik. Daha önce söylediğim gibi ilçe ziyaretlerim olacak demiştim. Bunu Cide ile başlattım. Bundan sonraki ziyaretim Tosya ile sürecek. Gittiğim her ilçede bir gece kalacağım. Tüm kurumların temsilcileriyle görüşmeler yapacağım. Bu ziyaretlerimizi haftalık ve 15 günde bir olacak şekilde planlayacağım” dedi.

“UNUTULMAYACAK BİR VEKİL OLACAĞIM”

“Murat Demir diye bir milletvekili geldi, görünmeden gitti” denilecek bir milletvekili olmayacağını belirten Murat Demir, “Ben bir döneme talibim. Bu bir dönem içinde Kastamonu için yapılabilecek ne varsa gecemizi gündüzümüze katacağız. Unutamayacakları bir vekil olacağım” diye konuştu.

“3 VEKİL MÜKEMMEL BİR UYUMLA ÇALIŞIYORUZ”

Kastamonu’nun kalkınmasında ve gelişmesinde engel çıkaran her kişinin, karşısında olacağını da söyleyen Murat Demir, “Biz üç milletvekili olarak Ankara’da mükemmel bir uyumla çalışıyoruz. Güzel bir birliktelikle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Artık Kastamonu’da yönetimler ve kurumlar benlik duygularından sıyrılacaklar ve biz varız diyeceğiz, birlikte hareket edeceğiz. Kastamonu Ak Parti’den seçilen üç vekil olarak yoğun bir temponun içindeyiz. Sorumluluğumuzun bilinci içindeyiz. Artık Kastamonu’da ben yok biz varız. Biz derken Kastamonu’nun tümünden bahsediyorum. Siyaset, kamu kurum ve kuruluş müdürleri de dahil. Kastamonu artık birlik ve beraberlik içinde hareket etmek zorundadır. Benlik duygularımızı bir kenara bırakıp Kastamonu için enerjimizi harcamalıyız. Bu kısa dönemde Kastamonu’da gelecekte de bir şeylerin değişeceğinin göstergesi olduğunu unutmayalım. Bizler Kastamonu için çalışacağız” dedi.