Deniz Feneri’nden su kuyusu projesi

Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin, “1000 Şehidimiz İçin 1000 Su Kuyusu” projesini başlattıklarını söyledi.

“Vatanımız, bayrağımız ve milletimiz için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin adlarını, ülkemizden binlerce kilometre ötede yaşatacak ve onların hatırasını Afrikalı kardeşlerimizin dualarına ortak edeceğiz” diyen Halik Bitkin, “Benin, Burundi, Etiyopya, Somali, Kamerun, Togo, Gana ve Etiyopya’da açmayı planladığımız su kuyularımız ile hem susuzluk çeken kardeşlerimizi suyla buluşturacak hem de kahraman şehitlerimizi, “su gibi aziz olun” dualarında anacağız” dedi.

Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği olarak bundan önce Kastamonulu dört şehit adına Afrika’da su kuyusu açtıklarını da hatırlatan Bitkin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın İçişleri Bakanımızın başlattığı bu proje doğrultusunda Hakkari/Yüksekova Çobanpınar Karakolu’nda 1991 yılında henüz 20 yaşında vatan görevini yaparken PKK terör örgütünce yapılan hain saldırıda şehit olan ilimizin ilk terör şehidi Devrekanili Şehit Şevki Sakaoğlu  adına  Kamerun’un Maraoua bölgesinde su kuyusu açmak için çalışmalara başladık. Yardımlarla açılacak su kuyusu ile mazlumların susuzluğuna çare olacağız. Deniz Feneri Derneği IBAN No: 82 0020 9000 0000 9999 0000 39’dur. Kastamonulu bağışçılarımızın da desteklerini bekliyoruz.” C.M