Denizli ne yapacak?

Kupa’da şu ana kadar yaptığı gibi yedek ve genç ağırlıklı bir kadro mu, yoksa olası bir yenilgide mevcut tepkilere tavan yaptırmama adına asların yer aldığı lig kadrosu mu?..

UEFA’nın ceza uyarısı ve ligde Osmanlıspor kaşsında alınan yenilginin şampiyonluk şansını mucizelere bırakmasıyla tam bir kriz yaşamaya başlayan Galatasaray’da bu durum ister istemez Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin Kastamonuspor 1966 maçına bakışını da etkiledi.

Osmanlıspor’u yenmeleri durumunda Kastamonuspor 1966 karşısına yedek ve genç ağırlıklı bir takımla çıkması kesin gözüken deneyimli hocanın, kulübün üzerine çöken kara bulutlara bir de sürpriz yenilgi ekleyip tepkilere tavan yaptırmamak, bozuk moralleri bir nebze düzeltmek adına as takımını sahaya sürme ihtimali belirdi.

Denizli, Akhisar Belediyespor’la oynadıklan son kupa maçında 18 kişilik kadroya U21 takımından Volkan Pala, Batuhan Ergün, Muhammed Yeşilyurt ve Kerem Çalışkan’ı dahil etmiş, Sneijder, Burak Yılmaz, Selçuk Inan, Muslera, Hakan Balta gibi asları ise dinlendirmişti.

Mustafa Denizli tepkilerin büyümesi riskini alırsa Galatasaray sahaya muhtemelen şu kadroyla çıkacak: Cenk – Linnes, Koray, Carole, Tarık – Jem Karacan, Rodriguez – Emre Çolak – Sinan, Umut, Yasin.