Deplasman kralı

GMG Kastamonuspor’un deplasman maçlarında ortaya koyduğu performans dikkat çekiyor. 9 deplasman maçının 6’sını kazanan temsilcimiz, dış saha puan cetvelinde ikinci sırada yer alıyor.

2019-2020 futbol sezonunda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta Kastamonu’yu temsil eden GMG Kastamonuspor, 18 haftası geride kalan sezonda özellikle dış saha performansı ile öne çıkıyor.

Kırmızı Siyahlılar, bugüne kadar deplasmanlarda 9 maça çıktı. Bu maçlardan 6 galibiyet, 1 beraberlik çıkartan GMG Kastamonuspor, 2 karşılaşmadan ise mağlubiyetle ayrıldı. Deplasman maçlarında rakip ağlara 20 gol gönderen temsilcimiz, kalesinde ise 9 gol gördü.

GMG Kastamonuspor, dış saha puan cetveli incelendiğinde bu kulvarda 20 puanla lider olan Ankara Demirspor’un 1 puan gerisinde 19 puanla ikinci sırada bulunuyor. Ankara Demirspor, bugüne kadar 10 deplasman maçı oynarken, temsilcimiz ise deplasmanlarda 9 maça çıktı. Kırmızı Siyahlılar, deplasmanlarda rakip ağlara gönderdiği 20 golle bu kulvarda en çok gol atan takım unvanını elinde bulunduruyor.

İç saha puan cetveli ele alındığında ise, GMG Kastamonuspor 9 karşılaşmada 5 galibiyet, 4 mağlubiyet elde etti. Gazi Stadyumu’nda rakip ağlara 16 gol gönderen temsilcimiz, kalesinde ise 12 gol gördü. GMG Kastamonuspor, iç saha puan cetvelinde 15 puanla 9.sırada yer alıyor.

Her iki veri incelendiğinde ise, GMG Kastamonuspor için ligin ikinci devresinde özellikle Gazi Stadyumu’nda oynayacağı karşılaşmalar hayati öneme sahip.