Dereler taştı, yollar kaplandı

KASTAMONU'NUN AZDAVAY İLÇESİNDE GECE SAATLERİNDEN İTİBAREN ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SONRASI DERELER TAŞTI. DERELERİN TAŞMASIYLA KÖY YOLLARINDA ULAŞIMDA AKSAMALAR OLDU. (ÇAĞLAR KARASET - VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrası dereler taştı. Derelerin taşması köy yollarında ulaşımda aksamalar yaşanmasına sebep oldu.

Azdavay’da gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrası dereler taştı. Derelerin taşması köy yollarında ulaşımda aksamalar yaşanmasına sebep oldu.

Meteoroloji Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından uyarısı yapılan sağanak yağış, önceki gece saatlerinde etkili oldu. Azdavay ilçesinde kuvvetli sağanak yağış ile birlikte dereler su seviyesinin yükselmesiyle taştı. Taşan sular köy yollarında ulaşımın aksamasına sebep oldu. Sürücüler, yolda ilerlemekte güçlük çekti.

Sel suları sebebiyle yolda ilerlemekte güçlük çeken bir sürücü, Azdavay ilçesine bağlı Samancı köyü mevkiinde yolun çok kötü durumda olduğunu belirterek, “Şu anda yolu zaten göremiyorum. Şu anda durmak zorunda kaldım, yol çökmüş. Azdavay’ın Büyüksaray ile Kayı ve Kuşçular köyüne bağlanan Göçeri köprüsü de tamamen sularla dolmuştur. İnşallah bunu da atlatacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi. İHA